Stomatologia kompleksowa – dobry dentysta we Wrocławiu
Podziel się

Obecnie od gabinetów stomatologicznych oczekuje się kompleksowej usługi, która zawiera nie tylko stomatologię zachowawczą i profilaktykę, ale również stomatologię estetyczną, endodoncję, protetykę, a nawet chirurgiczne usuwanie zębów. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie dodatkowych specjalistów, ponieważ wszystko załatwimy w jednym gabinecie.

Dentysta Wrocław – zabiegi z zakresu endodoncji i stomatologii zachowawczej

Wypełnianie ubytków kompozytem to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w przypadku próchnicy. Do tego celu wystarczy zazwyczaj jedna wizyta w gabinecie. Dentysta Wrocław dokładnie określi rozmiar zmian wywołanych próchnicą i zastosuje leczenie z wykorzystaniem kompozytu. Jest to zabieg krótki i całkowicie bezbolesny. W przypadku znacznie poważniejszych ubytków, gdy przez próchnicę zostały zajęte znacznie głębsze struktury korony zęba, tj. miazga zębowa, konieczne jest zastosowanie zabiegu endodontycznego, czyli tzw. kanałowego leczenia. Jest ono znacznie bardziej skomplikowane i wymaga nie jednej, ale przynajmniej dwóch wizyt. W pierwszej kolejności najczęściej wykonuje się zdjęcie RTG, które pozwala dokładnie określić zakres zmian wywołanych próchnicą, co pozwala na zastosowanie właściwego leczenia. Dobry dentysta Wrocław zastosuje najbardziej właściwe leczenie adekwatne do każdego indywidualnego przypadku.

Stomatolog Wrocław – estetyka i protetyka

Piękny uśmiech to często wynik zabiegów w gabinecie dentystycznym. Stomatolog Wrocław posiada w swojej ofercie zabiegi, które mają na celu widoczną poprawę uzębienia pod względem estetycznym. Jest to nie tylko wybielanie i bonding, ale również licówki oraz wiele innych metod, które przynoszą widoczne gołym okiem efekty.

Do tej kategorii zalicza się również protetykę, czyli uzupełnianie braków w uzębieniu. Dobry dentysta Wrocław w zależności od przypadku może zasugerować stałą bądź ruchomą protezę tradycyjną lub mocowaną na implantach. Może ona mieć charakter pełny lub tylko częściowy – wszytko zależy od ilości ubytków. Stałe szczęki na implantach są znacznie lepszym rozwiązaniem docenionym przez wiele osób.

Dobry dentysta Wrocław – profilaktyka

W gabinecie nie brakuje również zabiegów, które mają na celu zapobieganie próchnicy i innym chorobom. Jest to między innymi usuwanie kamienia nazębnego, lakowanie, fluoryzacja czy piaskowanie. Do profilaktyki należy również zaliczyć regularną kontrolę uzębienia w gabinecie.


Podziel się