Jakie usługi oferuje nowoczesna stomatologia estetyczna?
Podziel się

Stomatologia estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu stomatolodzy Wolsztyn mogą oferować swoim klientom coraz bardziej zaawansowane usługi. Z dobrodziejstwa stomatologii estetycznej mogą skorzystać osoby, które chcą poprawić nie tylko kolor, ale również kształt uzębienia.

Kiedy warto skorzystać z pomocy stomatologa?
Doświadczony stomatolog Wolsztyn jest niezbędny przede wszystkim osobom, które mają wrażliwe zęby i uszkodzone szkliwo. Gabinet stomatologiczny należy odwiedzić również przy odsłoniętej zębinie, nieszczelnym wypełnieniu i nieprzyjemnym dla oka kamieniu nazębnym. Aby skorzystać z nowoczesnej stomatologii estetycznej w pierwszej kolejności należy rozwiązać problemy z próchnicą.

Wybielanie zębów

Największym zainteresowaniem jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną cieszy się oczywiście wybielanie zębów. Dentysta Wolsztyn nakłada na zęby specjalny żel, a następnie naświetla zęby przez około 10 minut. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt wybielania wspomniany zabieg należy powtórzyć 3 krotnie. Dużą zaletą opisywanego zabiegu jest to, że można wybielić zęby nawet o kilkanaście odcieni. Dla wielu osób dużym atutem wybielania zębów jest również to, że ryzyko pojawienia się ewentualnych dolegliwości jest naprawdę niewielkie. Nawet osoby z nadwrażliwymi zębami mogą skorzystać z dobrodziejstwa wybielania zębów.

Licówki

Dentysta Wolsztyn może zaproponować swoim pacjentom także licówki. Jest to jedna z najpopularniejszych metod jeżeli chodzi o korygowanie kształtu i koloru zębów. Podczas zabiegu stomatolog Wolsztyn zeszlifowuje wybrany fragment powierzchni zęba wraz z brzegiem siecznym. W niektórych sytuacjach nie ma nawet potrzeby zeszlifowywania zębów, dzięki czemu jest to zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg niż konkurencyjne korony. Licówki można zamocować praktycznie na powierzchni wszystkich zębów. Dużym atutem licówek jest to, że do złudzenia imitują one naturalny kształt i kolor zębów.

Wkłady i nakłady kompozytowe

Profesjonalni stomatolodzy Wolsztyn mogą zaproponować także specjalne wkłady i nakłady kompozytowe, których głównym zadaniem jest odbudowanie wewnętrznej i zewnętrznej struktury zębów. Dzięki wkładkom i nakładkom można rozwiązać problemy nie tylko z uszkodzeniami mechanicznymi, ale również z uszkodzeniami chorobowymi. Nakłady kompozytowe bardzo często zalecane są pacjentom, u których przeprowadzono leczenie kanałowe, gdzie leczony ząb wymaga dodatkowego wzmocnienia. Jest to także doskonała propozycja dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z nawracającą próchnicą.


Podziel się