Stomatolog dziecięcy w Łodzi – kiedy się do niego zgłosić?
Podziel się

Im wcześniej zaczniemy dbać o zęby, tym mniej problemów z nimi związanych czeka nas w przyszłości. Od tego właśnie jest stomatolog dziecięcy Łódź, który właściwie zadba o dobry stan uzębienia każdego dziecka, ale nie można również zapomnieć o domowej profilaktyce, dzięki której unikniemy częstych wizyt w gabinecie, a jeśli już się zdarzą – będą na pewno przyjemne.

Stomatolog dziecięcy Łódź – kiedy się do niego zgłosić?

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego może nastąpić już wtedy, gdy pojawił się pierwszy ząbek, ale pedodoncja, czyli dziecięca stomatologia, tak naprawdę obejmuje profilaktykę stomatologiczną dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Rozpoczynając tak wcześnie przygodę z gabinetem dentystycznym dziecko szybko zaadaptuje się w tych wyjątkowych warunkach i nie będzie miało obaw przed kolejnymi wizytami. Warto wykorzystać ten czas, ponieważ maluszek najczęściej w tym czasie nie cierpi jeszcze na poważne schorzenia stomatologiczne i wizyty są z całą pewnością przyjemne.

Co oferuje dentysta dziecięcy Łódź?

W ofercie gabinetu stomatologii dziecięcej jest przede wszystkim kontrola stanu uzębienia, która ma również na celu zastosowanie zabiegów, które pozwolą uchronić mleczaki przed próchnicą, ponieważ zdrowe zęby mleczne, to znacznie większa pewność, że również te stałe będą znacznie zdrowsze.

Dentysta dziecięcy Łódź przede wszystkim zaleczy zęby ze zdiagnozowaną próchnicą. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możliwe jest zastosowanie specjalnego żelu znieczulającego lub gazu rozweselającego, który jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i pozwala spokojnie dziecku i rodzicom przebrnąć przez leczenie pierwszego zęba.

Na ofertę składają się również zabiegi profilaktyczne takie jak lakowanie zębów lub instruktaż właściwego szczotkowania zębów. Dzięki temu można uniknąć początków próchnicy u tak małych dzieci.

Stomatologia dziecięca Łódź – miła atmosfera

W przypadku małych dzieci niezwykle ważne jest stworzenie przyjemnej atmosfery, ponieważ dzięki temu każda wizyta ma szansę przebiec zupełnie bez płaczu i nerwów, co jest ważnie nie tylko dla dziecka, ale i rodzica. Pierwsza wizyta kształtuje także późniejsze odczucia towarzyszące wizytom u dentysty.

Stomatologia dziecięca Łódź to gabinety dentystyczne, które wyposażone się i przygotowane pod kątem właśnie tak małego pacjenta. Utrzymane w przyjemnej kolorystyce oraz wyposażone w sprzęty, które dzieciom na pewno przypadną do gustu, są receptą na przyjemną wizytę.


Podziel się