Dlaczego warto naprawiać protezy zębowe?
Podziel się

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zadaniem protez zębowych jest przede wszystkim uzupełnienie braków zębowych powstałych w jamie ustnej. Należy mieć świadomość, że w przypadku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, może dojść do ich uszkodzenia. Dlaczego bardzo istotne znaczenie ma naprawa protez Szczecin?

Co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że protetyka Szczecin jest w najprostszym możliwym ujęciu dziedziną wiedzy, która zajmuje się uzupełnianiem ubytków narządowych, tkankowych czy czynnościowych przy pomocy protezy. Protezy stałe są to mosty na podbudowie niemetalowej i metalowej oraz korony porcelanowe. Omawiana naprawa będzie konieczna, jeżeli doszłoby do uszkodzenia w koronach. Z kolei ruchome protezy zębowe Szczecin są przeważnie uzupełnieniami szkieletowymi, nylonowymi i akrylowymi. Wykorzystywane są do przywrócenia komfortu uśmiechu i estetyki, a także rekonstrukcji braków zębowych. Konieczna będzie naprawa wspomnianej wcześniej protezy ruchomej jeżeli doszłoby do złamania uzupełnienia. Godny uwagi jest fakt, że omawiany rodzaj protez zakłada się dopiero po usunięciu wszystkim zębów. Naprawa protezy jest ważna zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku.

Naprawa protez Szczecin – renowacja

Rekomendowane jest przeprowadzenie naprawy protezy możliwie najszybciej od momentu uszkodzenia. W zdecydowanej większości przypadków jest ona wykonywana w laboratoriach lub pracowniach protetycznych. Przebiega znacznie szybciej, niż mogłoby się wydawać. Protetyka Szczecin jest bowiem bardzo szybko rozwijającą się dziedziną. Należy zaznaczyć, że we wspomnianych pracowniach wykonywany jest pełny zakres naprawy protez zębowych. Specjaliści są w stanie usunąć nie tylko złamania, ale również pęknięcia przez trwałe oraz ponowne połączenie poszczególnych elementów.

Obecnie istnieje także możliwość pozbycia się odprysków powstających w protezach. W przypadku pęknięcia protezy zębowe Szczecin zostają odpowiednio wzmocnione specjalistycznym materiałem protetycznym, który cechuje się bardzo wysoką jakością. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często do naprawy wykorzystywany jest metalowy łuk wtapiany w tworzywo, z którego została wykonana dana proteza. Jeżeli doszłoby do ponownego pęknięcia, produkt mimo uszkodzenia dalej będzie spełniał swoją rolę. Przeważnie czas naprawy protezy wynosi 2 godziny. Nie jest oczywiście nigdy rekomendowane podejmowanie się samodzielnej naprawy.


Podziel się