Stomatolog – jak często go odwiedzać?
Podziel się

Wiele osób obawia się wizyty u stomatologa, więc stara się ją odwlec w czasie. Jednak takie odkładanie dbania o zdrowie może mieć opłakane konsekwencje. Z tego powodu koniecznie warto wiedzieć, jak często należy odwiedzać stomatologa, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych kłopotów z uzębieniem. Stomatolog Rzeszów – kiedy się do niego wybrać?

Dentysta Rzeszów sobota – raz na pół roku

Dentystę powinno się odwiedzać regularnie. Na kontrolę najlepiej jest umawiać się raz na pół roku. W ten sposób można na bieżąco sprawdzać stan zębów i bardzo wcześnie wykryć ewentualne problemy. Szybkie działanie i niemal natychmiast podjęte leczenie mogą spowodować, że stan chorobowy nie zdąży się rozprzestrzenić. Ma to szczególnie duże znaczenie przy próchnicy, która może z czasem infekować kolejne zęby. Zdecydowanie łatwiej jest wyleczyć jeden ubytek niż kilka. Warto też dodać, że podczas rutynowych kontroli stomatolog także może wykonać higienizację. Polega ona na dokładnym wyczyszczeniu zębów oraz miejsc pomiędzy nimi. Do tego też dochodzi usunięcie z nich kamienia. Czasami też można przeprowadzić fluoryzację, która dodatkowo wzmacnia zęby i pomaga je chronić przed wpływem czynników zewnętrznych. Oznacza to, że jej stosowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób uzębienia. Umawiając się na regularne wizyty u stomatologa, możesz więc poprawić zdrowotność swoich zębów oraz ich wygląd. W końcu to żadna tajemnica, że zęby bez kamienia wyglądają po prostu lepiej.

Dentysta Rzeszów sobota – kiedy tylko pojawi się ból

Bardzo ważne jest, by do dentysty umawiać się od razu, kiedy tylko pojawi się ból w jamie ustnej. Nie ma sensu tego odkładać na później i liczyć, że ból sam minie. Leki przeciwbólowe mogą go zamaskować, ale z pewnością nie usuną jego przyczyny i dolegliwości będą nawracać i nasilać się z czasem. Dlatego, jeśli tylko coś w stanie Twojego uzębienia wzbudza Twój niepokój, to powinieneś koniecznie umówić się na wizytę do specjalisty. Stomatolog Rzeszów sprawdzi stan Twoich zębów, rozpozna przyczynę bólu oraz zaproponuje dobrane do Twoich potrzeb leczenie. Dzięki temu na pewno szybko odczujesz ulgę. Z pewnością nie powinieneś czekać, bo stan Twoich zębów bez leczenia z pewnością się pogorszy. Im szybciej będziesz działać, tym szybciej zauważysz efekty i poczujesz się lepiej. Dlatego warto zadzwonić i zapytać czy dentysta Rzeszów Sobota jest dniem na wizytę w grafiku lekarza.


Podziel się