Kiedy mogą przydać się implanty zębowe?
Podziel się

Implanty Toruń cieszą się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że to bardzo ważne jak prezentuje się uzębienie. Obecnie nie wystarczy, by było zdrowe, ale powinno też być estetyczne. Dlatego też implanty zębów są coraz bardziej powszechne. Oczywiście duże znaczenie ma też większa świadomość społeczna, która sprawia, że więcej ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia zdrowych zębów. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na implanty zębowe? Kiedy powinno się je założyć?

Implanty zębów Toruń – najlepsze na braki

Implanty zębowe Toruń w większości przypadków zakłada się po to, żeby uzupełnić braki w uzębieniu. Jeśli z różnych przyczyn – planowej ekstrakcji, choroby, czy urazu mechanicznego w łuku zębowym brakuje choć jednego elementu, to należy spodziewać się tego konsekwencji. Zwykle oznacza to, że zęby sąsiadujące z pustym miejscem przesuwają się tak, by je zasłonić. To z kolei oznacza odsłanianie się ich korzeni, co jest bolesne i bardzo kłopotliwe. Oczywiste jest więc, że konieczne jest jak najszybsze wypełnienie pustki w łuku zębowym. Najlepiej do tego celu sprawdzają się implanty zębowe Toruń, które są niemal nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Ich zastosowanie pozwala na zapobieżenie dalszej degradacji i pojawienia się kolejnych schorzeń w jamie ustnej.

Zęby bardzo zniszczone

Są sytuacje, w których ząb jest zbyt zniszczony, by możliwe było jego uratowanie. Rzadko tak się zdarza, ale jednak bywają stany tak zaawansowane, że nie ma innej możliwości niż ekstrakcja zęba. Oczywiście w takim wypadku również należy działać jak najszybciej po to, by nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku gdy w jamie ustnej rozwija się stan zapalny. Także próchnica może kolejno infekować kolejne zęby i blokować powrót do zdrowia. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, a postęp choroby jest tak zaawansowany, że nie ma możliwości jego wyleczenia, to najlepiej jest usunąć ognisko choroby. Później trzeba poczekać kilka tygodni, by miejsce w dziąśle po ekstrakcji mogło się w pełni zagoić. Następnie można pozwolić sobie na wstawienie śruby, która będzie podstawą do zamocowania na stałe implantu zębowego, który będzie mógł spełniać swoje zadanie przez długi czas. Z pewnością to dobry sposób na skutecznie wyleczenie.


Podziel się