Jak wygląda leczenie zębów pod narkozą u dzieci?
Podziel się

Najmłodsi pacjenci bardzo często obawiają się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo nieustających prób, współpraca między małym pacjentem a lekarzem jest wręcz niemożliwa. Leczenie zębów w takiej sytuacji możliwe jest jedynie pod narkozą.

Narkoza u dzieci – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci bardzo często jest jedynym sposobem na przeprowadzenie skutecznego leczenia stomatologicznego. Narkoza pozwala na ograniczenie stresu, który wywołuje wizyta u dentysty. Dzięki temu lekarz stomatolog może w stu procentach skupić się na wykonaniu leczenia bez intensywnych protestów malucha. Trzeba mieć świadomość tego, że dzięki narkozie można przeprowadzić kompleksowe leczenie w trakcie jednej wizyty, bez zwracania uwagi na to, jak wiele czasu mały pacjent spędza na fotelu dentystycznym.

Śmiało można więc powiedzieć, że leczenie zębów pod narkozą u dzieci jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o długie i poważne leczenie. Dzięki temu cały zabieg można przeprowadzić maksymalnie sprawnie i nie pozostawi on w pamięci dziecka żadnych przykrych śladów.

Kiedy można przeprowadzić leczenie pod narkozą u dzieci?

Warto mieć świadomość tego, że narkoza u dzieci nigdy nie powinna być przeprowadzana rutynowo i stosować ją należy jedynie w uzasadnionych przypadkach. Jeśli narkoza u dzieci jest jedynym sposobem na przeprowadzenie leczenia stomatologicznego, nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o jej zastosowaniu. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że w przypadku dziecięcej stomatologii szczególne znaczenie ma czas, a szybkie rozpoczęcie leczenia pozwala na zapobieganie rozprzestrzenianiu się zmian próchnicznych.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena

Na początku warto zadać sobie pytanie, jak przebiega proces podejmowania decyzji o zastosowaniu narkozy u małego pacjenta. Przede wszystkim, na początku odbywa się konsultacja z lekarzem stomatologiem, który określa, czy narkoza w przypadku danego pacjenta ma uzasadnienie. Bardzo istotne jest również przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z rodzicami malucha, aby zapoznać się z ewentualną historią jego schorzeń, a także określić możliwe przeciwwskazania.

Jeśli chodzi o leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena zabiegu może być naprawdę różna. Przede wszystkim uzależniona jest ona od zakresu leczenia stomatologicznego.


Podziel się