Leczenie zębów w Łodzi
Podziel się

Leczenie zębów w miastach wojewódzkich jak Łódź jest znacznie prostsze, aniżeli w pomniejszych miejscowościach. Znalezienie odpowiedniego specjalisty w zakresie endodoncji, ortodoncji lub stomatologi estetycznej nie będzie stanowić wyzwania. Co może nam zaoferować lekarz stomatolog Łódź to miejsce, gdzie można tanio wyleczyć zęby? Odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące leczenia stomatologicznego w mieście.

Stomatolog prywatnie czy na NFZ?

To czy powinniśmy się udać na prywatną wizytę do lekarza stomatologa, czy też skorzystać z usług gabinetu funkcjonującego w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia jest podstawowym pytaniem wielu Polaków. Niestety chociaż NFZ refunduje dużą część usług związanych podstawowym leczeniem dentystycznym, które być może spełniają swoją rolę w zakresie funkcjonalnym, to pozostawiają wiele do życzenia w aspekcie estetycznym. Dużo też zależy od umiejętności, którymi włada dentysta Łódź jest jednak miejscem, gdzie można odnaleźć wielu profesjonalnie traktujących swoich pacjentów specjalistów.

Plomby na NFZ i plomby prywatnie

Przykładem mogą być popularne plomby. Decydując się na wizytę w ramach NFZ jeżeli leczenie ubytku nie dotyczy przednich zębów dostaniemy jedynie mało estetyczne plomby amalgamatowe. Z kolei z przypadku uzębienia z przodu ubytek zostanie wypełniony plombą kompozytową chemoutwardzalną.

Sytuacja będzie wyglądała inaczej, jeżeli naszym wyborem będzie prywatna klinika stomatologiczna Łódź to miasta, gdzie znajdziemy wiele tego rodzaju klinik. W takim przypadku dostaniemy plomby kompozytowe światłoutwardzalne w przypadku tylnych zębów oraz plomby porcelanowe w przypadku uzębienia z przodu.

Estetyka zębów

Ochrona zębów nie tylko w wymiarze funkcjonalnym, ale i estetycznym to podstawowy cel, jaki stawia sobie dentysta Łódź obfituje w specjalistów zajmujących się stomatologią estetyczna oraz ortodoncją, którzy pomogą nam uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Niemniej jednak zanim rozpoczniemy jakiekolwiek zabiegi natury estetycznej konieczne jest pełne wyleczenie uzębienia.

Założenie aparatu ortodontycznego, licówki, korony lub całego implantu, jeżeli jest to konieczne to tylko część usług, jakie może wykonać dla nas stomatolog Łódź jest jednym z tańszych miast wojewódzkich i ma to również odzwierciedlenie w cenach usług dentystycznych. Wszystkie wymienione zabiegi pomogą zmienić położenie zębów oraz ich kształt. Do innych mniej inwazyjnych zabiegów mogących poprawić wygląd zaliczamy m.in.:

  • skaling,
  • piaskowanie,
  • wybielanie lampą lub wybielanie nakładowe.

Wszystkie z tych usług wykonać może profesjonalna klinika stomatologiczna Łódź to odpowiednie miejsce, aby wyleczyć zęby.


Podziel się