Estetyczna i wytrzymała proteza
Podziel się

Panujący aktualnie kult piękna powoduje, że nawet niezbyt widoczne braki w uzębieniu mogą wpędzić w kompleksy. Te z kolei mogą przerodzić się w inne schorzenia na tle psychicznym. Aby temu przeciwdziałać i zwiększyć komfort życia pacjenta protetyka stomatologiczna Poznań zaleca mostki i protezy zębowe Poznań. Dobry wygląd jest oczywiście istotny, ale możliwość spożywania potraw bez trudności, wyraźna wymowa maja także duże znaczenie. Niestety proteza bywa niestety nieco wstydliwą terapią uzębienia i ludzie nie chcą się na nią zdecydować gdyż uważają, że są zbyt młodzi.

Koszty, jakie mają protezy zębowe Poznań i alternatywy

Protetyka stomatologiczna Poznań uzależnia cenę usługi wykonania protezy od wielu czynników. Co jednak jest niezwykle istotne z punktu widzenia pacjenta, protezy są dofinansowane lub całkowicie finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli wybierze się usługi protetyka z kontraktem z publicznym ubezpieczycielem może wykonać protezy i mosty całkowicie bez inwestycji własnych pieniędzy. Protezy te są wykonywane z nieco innych materiałów, jednak nie wpływa to znacząco na komfort ich noszenia. Niestety protetycy mający kontrakt są bardzo oblegani i ciężko uzyskać wolny termin – konieczne bywa oczekiwanie nawet przez kilka miesięcy. Inną formą finansowania jest oczywiście samodzielna opłata przez pacjenta. Cena wykonania protez różni się zarówno pomiędzy gabinetami jak i miastami. Dodatkowo można wpływać na jakość materiałów, z jakich wykonane zostaną mosty czy protezy. Alternatywą dla protez i mostków są implanty wszczepiane w czaszkę, połączone z koroną wykonaną przez protetyka. Jest to alternatywa droga i niefinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak dużo wygodniejsza.

Protetyka Poznań – jak znaleźć najlepszy gabinet?

Jeśli jest się zdecydowanym na korzystanie z finansowania publicznego, wybierać należy spośród listy takich gabinetów. Zasięgnięcie opinii na ich temat w Internecie lub wśród rodziny, wskaże, która protetyka Poznań jest najlepsza. Warto jednak pamiętać, że oczekiwanie może być bardzo długie. Z drugiej strony są gabinety prywatne – tutaj można przeprowadzić poszukiwania zarówno pod względem posiadanej w mieście opinii (pomocne są portale społecznościowe i wszelkie lokalne grupy) jak i cennika. Ten ostatni może się znacząco różnić pomiędzy poszczególnymi miejscami. Dlatego lepiej jeszcze w momencie poszukiwań lepiej się w nim zorientować. Innym aspektem jest rozłożenie płatności na raty, co może być możliwe w niektórych z gabinetów.


Podziel się