Zainwestuj w swoją przyszłość i ukończ szkolenie SEP
Podziel się

Każda inwestycja we własne umiejętności jest bardzo pożądana. Bardzo przydatne okazują się uprawnienia SEP, dzięki którym będziesz o wiele bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Zobacz, dlaczego warto odbyć szkolenie SEP i jak wybrać najlepszy kurs.

Co da ci kurs SEP?

Skrót SEP oznacza Stowarzyszenie Elektryków Polskich. To organizacja, która zrzesza polskich elektryków. Prowadzi także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową i edukacyjną. Organizuje też szkolenia SEP.
Ukończenie szkolenia SEP i pozytywny wynik egzaminu państwowego pozwoli ci na pracę w zakresie eksploatacji lub dozoru urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Dzięki zdobytym uprawnieniom będziesz mógł pracować na większości stanowisk związanych z elektrycznością, czyli będziesz legalnie pracował jako elektryk.
Na kursie możesz też zrobić uprawnienia dotyczące urządzeń i sieci ciepłowniczych lub gazowych.

Co czeka cię na szkoleniu SEP?

Zdecydowałeś się na szkolenie SEP. Aby je odbyć i zostać dopuszczonym do państwowego egzaminu, musisz mieć ukończone 18 lat oraz wykształcenie co najmniej podstawowe. Te warunki muszą być bezwzględnie spełnione.
Szkolenie nie jest długie. Zwykle trwa około 4 godzin i jeszcze w tym samym dniu możesz zdawać egzamin. Ze względu na krótki czas, kursy SEP są bardzo intensywne. Najczęściej prowadzą je doświadczeni wykładowcy, którzy mają dużą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.
Dobre firmy szkoleniowe proponują też bardzo dobrą bazę szkoleniową i ciekawe materiały.
Wiedza, którą nabędziesz, przyda ci się nie tylko w pracy, ale także w różnych domowych sytuacjach, związanych z elektrycznością.

Czy egzamin państwowy jest trudno zdać?

Do każdego egzaminu należy się dobrze przygotować. Dlatego powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, kto organizuje kursy SEP. Renomowane, solidne firmy zapewniają najczęściej dużo lepszą jakość szkolenia. Przed wyborem kursu dokładnie przyjrzyj się ofercie i poznaj opinie osób, które ukończyły tam kursy. Popytaj o to wśród znajomych i poszukaj w internecie.
Pamiętaj, że egzamin na uprawnienia SEP daje ci państwowe kwalifikacje zawodowe, a zdajesz go przed państwowymi komisjami. Pozytywny wynik jest równoznaczny z uzyskaniem uprawnień.
Musisz też wiedzieć, że uprawnienia nie są dożywotnie. Ich ważność upływa po 5 latach i wtedy musisz ponownie przystąpić do egzaminu. Za to uprawnienia SEP są honorowane w całej Unii Europejskiej.


Podziel się