Uprawnienia SEP – kiedy się mogą przydać i ile kosztuje szkolenie?
Podziel się

Wykwalifikowani pracownicy są na wagę złota. Coraz więcej pracodawców szuka pracowników, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Na rynku pracy są ciekawe oferty dla osób z uprawnieniami SEP. Ile kosztuje szkolenie SEP? Jak długo trwa kurs?

Uprawnienia SEP cena za kurs

Uprawnienia SEP nadawane są w trzech różnych grupach. Pierwsza z nich to uprawnienia elektryczne, grupa G2 dotyczy uprawnień cieplnych, a G3 gazowych. Wszystkie nadawane są przed Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Kursy odbywają się w ośrodkach szkoleniowych na terenie całego kraju. Niektóre z nich organizują także egzaminy.

Uprawnienia SEP do 1kv cena jest zależna od rodzaju kursu oraz centrum szkoleniowego. Wiele ośrodków oferuje co pewien czas promocyjne ceny i kurs można zrobić nawet za 39 złotych. Uprawnienia gazowe cena jest najczęściej taka sama jak cena za uprawnienia cieplne i elektryczne. Warto się zastanowić nad zrobieniem wszystkich trzech kursów i zdobyciu wszystkich kwalifikacji. Uprawnienia SEP cena najczęściej w takim wypadku jest znacznie niższa.

Ile trwa szkolenie SEP?

Kursy SEP odbywają się w różnych częściach Polski. Wiele ośrodków oferuje możliwość odbycia szkolenia stacjonarnie bądź internetowo. Najczęściej cały kurs trwa jeden dzień, podczas którego przekazywana jest elementarna wiedza praktyczna i teoretyczna niezbędna do wykonywania zawodu elektryka.

Można także znaleźć szkolenia, które trwają dłużej. Należy pamiętać, że uprawnienia wygasają po okresie 5 lat i muszą zostać przedłużone. Warto przy tej okazji zapisać się ponownie na kurs, aby odświeżyć wiedzę i sprawdzić, jakie nowości zostały wprowadzone do przepisów. Uprawnienia SEP do 1kv cena nie jest duża, dlatego nawet doświadczeni elektrycy powinni zapisać się na szkolenie.

Szkolenia SEP online – zalety

Coraz więcej ośrodków oferuje możliwość odbycia szkolenia SEP internetowo. Taka metoda jest szczególnie dobrą opcją dla wszystkich osób, które mieszkają w małych miejscowościach oddalonych od dużych miast. Na szkoleniu online wiedza jest przekazywana na takim samym poziomie, co w przypadku zajęć stacjonarnych.

Nie jest wymagane instalowanie żadnego oprogramowania. Do odbycia kursu niezbędny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Elektryczne, cieplne, czy uprawnienia gazowe cena szkolenia online jest najczęściej niższa niż zajęć stacjonarnych, dlatego można oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.


Podziel się