Endodonta Wrocław – leczenie kanałowe zębów bez bólu
Podziel się

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej i zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem zaawansowanych schorzeń zębów. Dokładniej chodzi o choroby miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Przeprowadzanie tego typu zabiegów wymaga od specjalisty wyjątkowej uwagi i dokładności, bowiem używa się do nich bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. Wiele czynności wykonuje się też pod mikroskopem.

Na czym polega praca, którą zajmuje się endodonta Wrocław?

Na czym polega leczenie kanałowe? Opisać je można w kilku etapach. Pierwszym z nich jest usunięcie miazgi (czyli substancji z naczyniami krwionośnymi, limfatycznymi, nerwami i komórkami) z kanałów korzeniowych zęba. Drugim etapem jest opracowywanie kanału w celu usunięcia z niego zanieczyszczeń (m.in. bakterii i resztek zębiny). Na koniec wypełnia się ubytek odpowiednim do tego materiałem.

Jak widać, leczenie kanałowe nie należy do najprostszych. Przede wszystkim jest czasochłonne, dość kosztowne i obarczone pewnym ryzykiem niepowodzenia. Doświadczony endodonta stara się jednak zawsze uratować chory ząb.

Fakty i mity związane z leczeniem kanałowym – endodonta Wrocław i rozprawienie się z krzywdzącymi opiniami na temat zabiegów

Wokół leczenia kanałowego stale pojawia się sporo mitów, które skutecznie zniechęcają pacjentów do podjęcia decyzji o odwiedzeniu endodonty. Niestety takie opinie działają na ich niekorzyść, bowiem rozpoczęcie leczenia w miarę wcześnie pozwala nie tylko szybciej je zakończyć, ale także uniknąć rozwijania się poważniejszych problemów w jamie ustnej. Takie działanie sprawia też, że w portfelu zwyczajnie zostaje więcej pieniędzy. Im więcej kanałów do opracowania ma endodonta, tym więcej kosztuje wizyta u niego.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że leczenie kanałowe nie boli. Obecnie używa się skutecznych środków znieczulających, dzięki którym podczas leżenia w fotelu dentystycznym można odczuwać jedynie pewnego rodzaju dyskomfort, a nie ból.

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Endodonta Wrocław opinie i cennik

Ceny leczenia kanałowego są zależne między innymi od stopnia zaawansowania schorzenia zęba, liczby kanałów do opracowania przez specjalistę oraz od czasu trwania zabiegów. Koszty mogą się różnić także w obrębie różnych placówek, jednak zwykle określa się je w granicach 200-600 złotych.


Podziel się