Kiedy protetyka będzie dobrym rozwiązaniem?
Podziel się

Protetyka Jarosław ma wiele zalet, jest to świetne rozwiązanie dla osób mających braki w uzębieniu, pokruszone zęby, chcących poprawić estetykę swojego uzębienia. Można zdecydować się na protezy zębów Jarosław, licówki, mosty lub inny rodzaj uzupełnienia protetycznego. Wpływa to korzystnie zarówno na wygląd pacjenta, jak i na jego samopoczucie oraz zdrowie. Do zalet leczenia protetycznego zalicza się również obniżenie ryzyka rozwoju próchnicy i wady zgryzu. Pozwala na odbudowę pojedynczych zębów i całych łuków zębowych.

Jakie metody ma do zaoferowania protetyka Jarosław?

Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia zęba, jego ukruszenia lub ekstrakcji, to nadal można cieszyć się ładnym uzębieniem. Z pomocą przychodzą między innymi protezy zębów Jarosław. Mogą być one częściowe lub całkowite. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku bezzębia, dzięki czemu można przywrócić komfort gryzienia. Warto od razu podkreślić, że są znacznie lepsze opcje do wyboru, bardziej estetyczne i wygodniejsze. Świetnie sprawdzają się mosty, które służą do uzupełniania ubytków zębowych. Są zakładane na stałe, można liczyć na komfortowe żucie. Mosty pozwalają na odbudowanie właściwego zgryzu i nie trzeba martwić się zanikaniem kości, co ma miejsce w przypadku protez. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od wstawienia implantów, a efekty są rewelacyjne.

Różne rozwiązania protetyczne

Skutecznym sposobem na uzupełnienie ubytków zębowych jest założenie korony protetycznej. Można ograniczyć się wyłącznie do samej korony lub umieścić w jamie ustnej koronę razem z korzeniem. Jeśli ktoś miał ząb leczony kanałowo, to drugie rozwiązanie sprawdzi się w jego przypadku idealnie. Korona jest uzupełnieniem stałym, w pełni zastępuje zniszczony ząb. Można liczyć na to, że stanie się on mocniejszy. Korony poprawiają estetykę uzębienia. Nie ma problemu z dobraniem koloru do naturalnego zabarwienia szkliwa. Nie trzeba martwić się o wystąpienie stanu zapalnego ani reakcji alergicznej. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie wstawienie implantu, czyli sztucznego korzenia tytanowego. Cechuje się ogromną wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zrasta się on z kością i idealnie zastępuje ząb. Zapewnia komfortowe gryzienie. Pozwala na dokładne przeżuwanie pożywienia, co ułatwia trawienie i przyswajanie składników odżywczych. Protetyka Jarosław podczas wizyty zaproponuje najlepsze rozwiązanie problemu, omawiając wady, zalety oraz szacując koszty odbudowy uzębienia.


Podziel się