Panele PCV do kuchni. Tanie i atrakcyjne wizualnie
Podziel się

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, w którym bardzo łatwo zabrudzić ściany. Gotowanie, przygotowywanie posiłków zawsze wiąże się z ryzykiem rozchlapania czegoś. Podczas gotowania wydziela się też para, pryska tłuszcz. To wszystko może prowadzić do szybkiego brudzenia się ścian przy kuchence, piekarniku, czy też blatach, na których przygotowuje się dania. Jeśli są to ściany malowane, trzeba liczyć się z tym, że ich umycie może okazać się niemożliwe, bowiem tłuste plamy szybko wnikają w powierzchnię nawet zmywalnej farby.

Płytki czy panele PCV do kuchni?

Na ścianach narażonych na zaplamienie powinny się pojawić płytki ścienne lub panele ścienne do kuchni PCV. Płytki ścienne zakłada się tylko na część ściany i to nie tylko z uwagi na oszczędności. Założone na całej kuchennej ścianie nie wyglądają zbyt dobrze. Całe ściany w płytkach lepiej wyglądają w łazience. W kuchni lepiej pozostawić część ścian bez płytek. Zamiast nich jednak można założyć panele ścienne do kuchni PCV.

Samoprzylepne i bardzo atrakcyjne wizualnie

Panele PCV do kuchni mogą przypominać płytki lub – na przykład – ozdoby z różnych materiałów. Oprócz funkcji ochronnej panel ścienny do kuchni może stać się tez jej bardzo interesującą ozdobą. Do kupienia są zarówno niewielkie panele ścienne, których trzeba na ścianę nakleić sporo, jak i duże panele ścienne, o rozmiarach nierzadko przekraczających metr kwadratowy. Taki duży panel ścienny do kuchni idealnie sprawdzi się jako ochrona ściany pomiędzy meblami wiszącymi i stojącymi. Przygotowany pod wymiar i dobrze przyklejony może stać się ochroną ściany. Ochroną, której nie będzie widać. Ściana na której jest taki panel może wyglądać bardzo naturalnie. Można – na przykład – zdecydować się na panel ścienny imitujący malowaną ścianę. Mało kto dostrzeże różnicę pomiędzy ścianą z panelem, a innymi ścianami, na których jest tylko farba.

Jak przyklejać panele ścienne?

Samoprzylepne panele ścienne bardzo łatwo mocuje się do ściany. Aby jednak nie zaczęły się odklejać, ściana musi być równa, oczyszczona i odtłuszczona i oczywiście sucha. Przyklejając wiele paneli ściennych obok siebie, trzeba oczywiście pamiętać, by były przyklejone równo, a miejsca połączeń między nimi były idealnie proste. Jeśli któryś panel ścienny jest za duży, oczywiście można go przyciąć. Linia cięcia także jednak powinna być prosta i nie poszarpana. Takie panele ścienne do kuchni pcv będą wyglądały idealnie i spełniały swoją rolę ochrony ściany przed zabrudzeniami.


Podziel się