Jak ważne są regularne kontrole u stomatologa?
Podziel się

Zdrowe zęby są jednym z filarów naszego stanu zdrowia. Jeśli zęby nie są zdrowe, dochodzi do licznych chorób wtórnych, które często w ogóle nie są związane z zębami. Nawet jeśli nie można zidentyfikować ostrych objawów, regularne kontrole powinny zapewnić zdrowie zębów.

Stomatologia toruń — dlaczego wizyta u dentysty jest tak ważna?

Samo dokładne czyszczenie zębów nie wystarczy, aby jak najdłużej korzystać z własnych zębów. Klinika stomatologiczna toruń powinna być odwiedzana profilaktycznie przynajmniej raz do roku. Zanim zostaną zidentyfikowane prawdziwe dolegliwości, dentysta może wcześniej rozpoznać i leczyć wiele chorób zębów, .

Wizyty kontrolne u dentysty mogą być również wykorzystane do dokładnego oczyszczenia zębów. U niektórych osób kamień nazębny odkłada się bardzo szybko i nie można go usunąć zwykłą szczoteczką do zębów. Kamień nazębny sprzyja rozwojowi chorób przyzębia — powoduje stany zapalne i cofanie się dziąseł.

Zadbaj o zdrowe zęby tak wcześnie, jak to możliwe

Wizyta profilaktyczna u dentysty jest ważna nie tylko dla dorosłych, ale także dla małych dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także osób w każdym wieku, które mają jeszcze własne zęby lub protezy. Podczas opieki stomatologicznej lekarz dentysta zwraca uwagę na rozwój zębów u dzieci, możliwe ryzyko próchnicy, zmiany patologiczne oraz przestrzeganie higieny jamy ustnej. Istnieją również wskazówki żywieniowe i zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej.

Samodzielne mycie zębów może być bardzo łatwe, jeśli dobrze się tego nauczysz. Dorosłym, którzy od dzieciństwa myli zęby nieprawidłowo, bardzo trudno jest przestawić się na nową technikę mycia zębów. Dlatego lepiej udać się do dentysty z własnym dzieckiem tak wcześnie, jak to możliwe, aby od samego początku kompetentnie dbać o zdrowie zębów.

Stomatologia toruń — jak często należy chodzić do dentysty?

Wizyta u dentysty nie jest obowiązkiem. Nawet jeśli pójście do dentysty jest dla wielu pacjentów torturą z powodu lęków, powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek. Gdy zęby są uszkodzone, jedzenie nie może być prawidłowo przeżuwane. Trawienie zaczyna się w ustach, a nie w żołądku. Każdy pokarm, który nie jest dokładnie posiekany przez zęby w jamie ustnej i zmieszany ze śliną, często nie może być prawidłowo trawiony w żołądku. Na dłuższą metę może to prowadzić do niedożywienia. Niedożywienie prowadzi do wielu różnych dolegliwości i chorób, które pozornie nie są związane z zębami.

Dorośli powinni odwiedzać gabinet stomatologiczny toruń co najmniej raz do roku, a dzieci od 6 roku życia dwa razy w roku, ponieważ ich zęby nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Odpowiednia pielęgnacja zębów mlecznych jest niezwykle ważna, ponieważ wszelkie uszkodzenia zębów można leczyć już przed ich ostatecznym rozwojem. Niewspółosiowości w świeżo wyrżniętych zębach można szybko zidentyfikować podczas badania profilaktycznego u dentysty i odpowiednio wcześnie leczyć ortodontycznie, aby zmniejszyć ryzyko późniejszego uszkodzenia zębów.

Palacze, diabetycy, kobiety w ciąży i osoby z osłabioną odpornością powinny częściej odwiedzać stomatologa niż osoby zdrowo odżywiające się i intensywnie dbające o higienę jamy ustnej. Jeśli nie masz pewności, jak często powinieneś odwiedzać gabinet stomatologiczny toruń, możesz uzyskać od dentysty kompleksową poradę w tej kwestii. Stomatologia Toruń jest ważnym miejscem na mapie Torunia, dlatego warto je odiwedzić i zadbać o swoje zdrowie, komfort.


Podziel się