Nie warto bać się dentysty
Podziel się

Nie warto bać się dentysty

Spośród lekarzy różnych specjalności, dentysta Wrocław to specjalista, do którego pacjenci często nie chcą chodzić. Obawiają się, że leczenie stomatologiczne będzie bolesne, dlatego po prostu go unikają. Nie ma w tym nic zaskakującego. Przed laty bowiem tak to często wyglądało. Stomatolog Wrocław, który nawet chciał leczyć bezboleśnie, nie miał takiej możliwości. Ból był bowiem tez dla niego sygnałem. Na przykład przy leczeniu kanałowym oznaczał, że dotarł narzędziami stomatologicznymi do końca kanału i kaleczy wnętrze dziąsła. Obecnie jednak jest inaczej, wykorzystuje się bowiem doskonalszy sprzęt – kamery, mikroskopy i nie tylko, a przede wszystkim podaje znieczulenia. Klinika stomatologiczna Wrocław to miejsce, którego nie trzeba się obawiać.

Dentysta Wrocław może użyć znieczulenia

Pacjentom, którzy obawiają się bólu stomatolog Wrocław może podać znieczulenie i to nawet przed borowaniem, które z reguły nie jest bolesne. Przed poważnymi zabiegami tym bardziej. Każdy pacjent, który boi się bólu powinien być ze stomatologiem Wrocław szczery i po prostu o tym powiedzieć. Żaden lekarz nie odmowi w takiej sytuacji podania środka znieczulającego, bowiem nie chce by pacjent źle wspominał leczenie u niego i nie wrócił na kolejne wizyty.

Pacjenci, którzy po prostu się boją, nie powinni też od razu zaczynać od skomplikowanego leczenia stomatologicznego. Lepiej poprosić dentystę na pierwszych wizytach o czyszczenie kamienia nazębnego, borowanie i zaplombowanie niewielkich ubytków w zębach. Leczenie kanałowe – na przykład – pozostawić sobie zaś na później. Oczywiście pod warunkiem, że jest taka możliwość. Wszelkie poważne schorzenia, stany zapalne i podobne problemy stomatologiczne trzeba bowiem leczyć jak najszybciej i nie zwlekać.

Leczenie zębów w narkozie. Niejedna klinika stomatologiczna Wrocław ma taką opcję w ofercie

Jeśli jednak mimo wszystko obawiamy się dentysty, nie warto go omijać. Rozwiązaniem może być w takiej sytuacji leczenie zębów w narkozie. W niejednej klinice stomatologicznej jest możliwe. Nie wymaga pobytu w szpitalu, bowiem narkoza podawana jest dożylnie i działa bardzo krótko. Po wizycie w gabinecie stomatologicznym pacjent jednak powinien pozostać kilkanaście minut na terenie kliniki. To ważne, gdyby bowiem wystąpiły jakieś niepożądane objawy związane z narkozą lekarz będzie mógł zareagować. Później pacjent zaś może pójść do domu. Leczenie narkozie jest całkowicie bezbolesne. Co więcej, pacjent nie będzie nawet pamiętać przebiegu wizyty w gabinecie, więc nie musi się obawiać złych wspomnień. Przy takiej formie leczenia i podczas jednej wizyty można wyleczyć dużo zębów. Dentysta Wrocław ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.


Podziel się