Kto wynalazł telefon?
Podziel się

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez tego niezwykle cennego i pożytecznego wynalazku. To on bowiem pozwala się komunikować ludziom będącym na dwóch skrajnych końcach świata. Dzięki niemu jesteśmy na bieżąco z rodziną w kontakcie oraz możemy załatwić wiele spraw urzędowych. Co warto więc wiedzieć o telefonie? Kto go wynalazł i jak wyglądały te pierwsze modele? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

To warto wiedzieć

Kto wymyślił telefon – ten zasługuje na chwałę każdego człowieka, żyjącego w dzisiejszych czasach. Telefon zmienił bowiem życie o 180 stopni. To ten wynalazek sprawił, że ludzie będący kilkaset kilometrów od siebie, mogli codziennie się ze sobą komunikować i być na bieżąco, jeżeli chodzi o ważne dla nich sprawy. Dzięki niemu można obecnie załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Niektórzy nawet pracuję wykorzystując tylko i wyłącznie ten sprzęt. Telefon sprawił także, że w każdej chwili można zadzwonić po pomoc w razie sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu i mieniu.

Kto wymyślić telefon?

Telefon został wynaleziony przez Aleksandra Grahama Bell. Kto to był? Aleksander Graham Bell to naukowiec pochodzący ze Szkocji, który jako pierwszy opatentował w 1876 roku telefon. Mimo, iż Bell jako pierwszy został uznany za wynalazcę telefonu, warto tu wspomnieć, iż w tym czasie pracę ukończył także nad stworzeniem telefonu elektryk i wynalazca – Elisha Gray. Kto wynalazł telefon ostatecznie? Jako wynalazca telefonu uznawany jest Bell, gdyż to on jako pierwszy wyruszył do urzędu patentowego i to jego wynalazek został uznany jako pierwszy na świecie.

Pierwszy telefon komórkowy

Pierwszy telefon komórkowy był to sprzęt, który wyglądał zupełnie inaczej niż modele znane do dziś. Na samym początku nie wiele osób też miało pożytek z tego wynalazku, gdyż nie każdy jeszcze posiadał taki telefon. Dopiero pod koniec XX wieku komórki zostały powszechnie stosowane przez wiele osób, a w XXI wieku telefon komórkowy posiada już większość osób na świecie.

Dziś, większość osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. I choć urządzenie to niesie czasami wiele problemów i nieprzyjemnych sytuacji, zazwyczaj rzadko kto rezygnuje całkowicie z jego posiadania. Technologia obecnie tak idzie do przodu, że telefony stały się prawdziwymi urządzeniami sterującymi wieloma dziedzinami naszego życia i to w nich większość z nas przechowuje wiele potrzebnych i niezbędnych do życia danych. Warto o tym pamiętać, gdy pomyślimy o naszych telefonach w negatywny sposób.


Podziel się