Jak skutecznie wybielić zęby?
Podziel się

Nie każdy może cieszyć się idealnie białymi zębami. To niestety niekorzystnie wpływa na samopoczucie, może być także przyczyną kompleksów. Współczesna stomatologia potrafi rozwiązać ten problem.

Przyczyny ciemnienia zębów

Kolor zębów w dużej mierze zależy od czynników genetycznych, ale jeszcze w większym stopniu od prawidłowej higieny jamy ustnej, diety i stylu życia. Na czynniki genetyczne nie mamy wpływu, ale pozostałe zależą wyłącznie od nas.

Najwięcej szkody przynosi palenie papierosów. Nikotyna negatywnie wpływa na cały organizm, pod jej wpływem zęby przybierają żółty kolor i nic tu nie pomoże dokładne mycie zębów.
Ciemny nalot na zębach powoduje także picie kawy, herbaty (zwłaszcza zielonej), które zawierają taninę oraz czerwonego wina. Nie oznacza to, że trzeba z nich całkowicie zrezygnować. Pomocne mogą być gumy do żucia wybielające, które ściągną osad ze szkliwa.

Klinika dentystyczna Kraków

Nowoczesna klinika dentystyczna Kraków oferuje wiele profesjonalnym metod wybielania zębów. Dostosowane są one do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz przyczyny ciemniejszych zębów.

W przypadku czynników genetycznych wybielenie zębów w zasadzie jest niemożliwe. Stomatolog Kraków w takim przypadku może zalecić tylko wykonanie licówek. To bardzo cienkie nakładki na zęby wykonane z żywicy kompozytowej lub porcelany przyklejanych na przednią część zębów.

W pozostałych przypadkach można skutecznie wybielić zęby o kilka tonów. O zastosowaniu konkretnej metody decyduje dentysta Kraków razem z pacjentem. Wybielanie zaczyna od dokładnego usunięcia kamienia nazębnego za pomocą piaskowania lub ultradźwięków. Już tylko ten zabieg rozjaśnia zęby i może okazać się wystarczający.

Metod wybielania zębów w klinice stomatologicznej Kraków jest kilka, najpopularniejsze z nich to:
• nakładki,
• lampa.

Nakładki wybielające zakłada dentysta Kraków po wcześniejszym wykonaniu wycisku szczęki. Dzięki temu nakładki będą idealnie pokrywać zęby i przestrzenie między nimi. Wybielanie zębów trwa 4 tygodnie, w tym czasie pacjent musi wypełniać nakładkę żelem wybielającym i zakładać ją 2 razy dziennie na dwie godziny. Nakładki do samodzielnego stosowania dostępne są także w drogeriach, ale nie pokrywają zębów w całości.

Dla niecierpliwych stomatolog Kraków poleca wybielanie specjalną lampą. Cała procedura trwa 60 minut i efekty widoczne są natychmiast. Zęby można rozjaśnić nawet o 6 tonów.

Po każdym wybielaniu przez kilka dni należy stosować białą dietę i porzucić palenie papierosów. Dla podtrzymania efektów w codziennej higienie jamy ustnej należy stosować pasty wybielające.


Podziel się