Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?
Podziel się

Próchnica to powszechny problem, który występuje nie tylko u dzieci, ale również osób dorosłych. Nieleczona może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, a nawet konieczności ekstrakcji zębów. Dentysta Toruń z pewnością pomoże tego uniknąć. Ważne jest jednak to, aby umawiać się na wizyty regularnie. W tym przypadku profilaktyka ma ogromne znaczenie. Nowoczesna klinika dentystyczna Toruń kładzie duży nacisk na edukację swoich pacjentów. Dzięki temu doskonale wiedzą oni, jak dbać o jamę ustną w zaciszu domowym.

Eliminacja ubytków próchnicowych

Każdy stomatolog Toruń potwierdzi, że pierwszym krokiem do skutecznego wyleczenia próchnicy jest eliminacja wszelkich ubytków. Bez tego problem powróci w ekspresowym tempie, a leczenie będzie kompletnie bezsensowne. Może to oznaczać konieczność częstych wizyt w klinice dentystycznej Toruń. Jeśli nasze zęby są zaniedbane, a u stomatologa Toruń nie byliśmy kilka lat, to przywrócenie pięknego uśmiechu może trochę potrwać.

Z pewnością dentysta Toruń poinformuje nas, że próchnica jest chorobą zakaźną. Oznacza to, że bardzo szybko przenosi się z jednego zęba na drugi. Częściowe uzupełnienie ubytków próchnicowych nie ma kompletnego sensu. Warto o tym pamiętać podczas planowania leczenia, szczególnie jeśli nasz budżet jest ograniczony. Nie posiadasz zbyt dużej ilości gotówki? Dowiedz się, czy wybrana klinika dentystyczna Toruń umożliwia spłatę ratalną.

Właściwa higiena jamy ustnej

Stomatolog Toruń pomoże nam pozbyć się powstałych niedoskonałości, jednak pamiętajmy, że nie jest to skuteczne rozwiązanie problemu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że podstawę stanowi tutaj właściwa higiena jamy ustnej. Zęby powinny być dokładnie czyszczone minimum dwa razy dziennie. Większość stomatologów Toruń zaleca ich mycie po każdym posiłku. Jest to szczególnie ważne dla tych, u których odnotowuje się wyższe ryzyko rozwoju próchnicy.

Ponadto nie zaleca się spożywania dużej ilości pokarmów, czy też płynów „oblepiających” zęby. Mowa tutaj o m.in. słodyczach, czy też napojach z dużą zawartością cukru.

Regularna higienizacja

W klinice dentystycznej Toruń możliwe jest również wykonanie zabiegów higienizacji. Usuwanie płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego powinno mieć miejsce minimum dwa razy do roku. W ten sposób można zredukować ryzyko pojawienia się nowych ubytków próchnicowych.

Oczywiście to dentysta Toruń określi, jak często powinny być wykonywane zabiegi profilaktyczne. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób dbamy o stan zębów i jamy ustnej.


Podziel się