Dlaczego warto zrobić kurs SEP przez internet?
Podziel się

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba ośrodków szkoleniowych umożliwia kursantom zrobienie kursu SEP przez internet. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że rozwiązanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rodzaje szkoleń

Należy mieć świadomość, że kursy SEP G1 mogą być podzielone ze względu na zakres tematyki, a także określone stanowisko pracy. Można zatem zdecydować się na kurs elektryczny G1, G2, G3. Warto wiedzieć, że pierwsze wymienione szkolenie będzie dotyczyło obsługi sieci, za pomocą których jest przekazywana, wytwarzana, a także przesyłana energia elektryczna. G2 jest natomiast związany z dozorem i eksploatacją instalacji cieplnych. Z kolei G3 przeznaczony jest dla fachowców zajmujących się na co dzień montażem i konserwacją urządzeń, które przesyłają gaz.

Co warto wiedzieć o kursach?

Osoby, które są zainteresowane zapisaniem się na kurs SEP 1 kv muszą najpierw bardzo dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami, które trzeba będzie spełnić. Jest ich znacznie mniej, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy być osobą pełnoletnią, a także posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie. Ponadto szkolenia online trwają bardzo krótko.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wykłady prowadzone są na specjalnej platformie. Godny uwagi jest fakt, że są one połączone z okazałem multimedialnym. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków około 16 godzin będzie poświęconych teorii, a czternaście będzie dotyczyć zajęć praktycznych. ostatnim etapem będzie zdanie egzaminu ustnego przed komisją powołaną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Osoba, która zda wspomniany egzamin otrzyma certyfikat, który będzie ważny 5 lat.

Dlaczego uprawnienia SEP do 1kv są tak ważne?

Należy mieć świadomość, że certyfikat jest honorowany nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej i Szwajcarii. Oznacza to tym samym, że dana osoba ma otwartą drogę na karierę międzynarodową.

Czym należy się sugerować wybierając kurs SEP 1kv?

Rekomendowane jest przede wszystkim uwzględnienie zdawalności gdy podchodzi się do egzaminu sep g1. Warto także dowiedzieć się, w jaki sposób prowadzone są zajęcia online. Należy uzyskać informację czy wszystkie wykłady będą nagrywane, czy konieczna jest obecność np. na zoomie. Nie jest zalecane uwzględnianie tylko ceny. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny.


Podziel się