Czym zajmuje się lekarz protetyk?
Podziel się

Protetyka Jarosław to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie odtworzenie uzębienia po utracie naturalnych zębów. Nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że protezy zębów Jarosław nie zawsze muszą być rozwiązaniem wyjątkowo kosztownym i niedostępnym dla każdego. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat protetyki.

Czym zajmuje się lekarz protetyk?

Jest to osoba, która ukończyła studia stomatologiczne, a jednocześnie uzyskała kwalifikacje w zakresie protetyki. Dzięki temu jest uprawniona do diagnozowania oraz leczenia różnych chorób narządu żucia, a także wykonywania uzupełnień protetycznych. Warto pamiętać o tym, że lekarz protetyk zajmuje się również profilaktyką oraz rehabilitacją w przypadku pacjentów, u których następuje taka potrzeba.

Protetyk stomatologiczny przede wszystkim zajmuje się leczeniem ubytków w uzębieniu. Do jego zadań należy także przygotowanie jamy ustnej pacjenta do uzupełnień protetycznych. Protetyka Jarosław zajmuje się również wszczepianiem implantów, a także przygotowaniem i naprawą protez zębowych.

Kto może zdecydować się na skorzystanie z usług protetyka?

Protezy zębowe Jarosław przeznaczone są dla tych wszystkich osób, które utraciły naturalne zęby bądź też nie wykształciły się one w ich przypadku. Dodatkowo, wielu pacjentów stosuje przestarzałe i niewygodne protezy zębowe, które należy wymienić. Oni także mogą umówić się na wizytę w gabinecie protetycznym.

Protetyka Jarosław swoje usługi świadczy także tym wszystkim osobom, które trapią nawracające bóle głowy, bóle stawów żuchwowych, trudności w gryzieniu pokarmu, a także trudności z mówieniem.

Podsumowując, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubytki w uzębieniu nie są problemem wyłącznie estetycznym. Protezy zębów Jarosław mogą uchronić pacjentów przed dolegliwościami, będącymi konsekwencjami zaburzeń w naturalnym zgryzie. Mowa tutaj między innymi o zaburzeniach symetrii twarzy, utracie pozostałych zębów, dolegliwościach bólowych, a także niewyraźnej wymowie.

Niestety, wciąż wielu pacjentów bagatelizuje konieczność wizyty u protetyka. Tymczasem profilaktyka jest bardzo ważna, by uniknąć konsekwencji związanych z wadami zgryzu. Smutna prawda jest taka, że leczenie protetyczne może kosztować sporo i nie zawsze bywa refundowane. Stąd też znacząco może obciążyć budżet pacjenta.


Podziel się