Chirurg stomatolog w Olsztynie
Podziel się

Każdy chce posiadać zdrowe i piękne zęby, ale nie każdy został tak samo obdarzony przez naturę. Nic jednak straconego – różnego rodzaju stomatolodzy specjaliści mają w tym zakresie bardzo duże pole manewru. Tak jest między innymi z chirurgiem szczękowym, który w razie potrzeby przeprowadza zabiegi w obrębie jamy ustnej, a także całej twarzoczaszki.

Zabiegi w gabinecie chirurga szczękowego w Olsztynie

Zakres pracy tego rodzaju specjalisty jest bardzo szeroki. Oczywiście najczęstszym zabiegiem, jaki wykona dla nas chirurg szczękowy Olsztyn, jest ekstrakcja zęba, której nie może podjąć się zwykły lekarz stomatolog. Często zdarza się tak w przypadku ósemek, które nie zawsze wyrzynają się do końca. W takich sytuacjach, usunięcie ich sposobem takim jak pozostałe zęby, zazwyczaj jest niemożliwe. Podejmuje się tego natomiast chirurgia stomatologiczna Olsztyn.

Aby przeprowadzić tego rodzaju zabieg, niezbędne jest wykonanie wcześniej zdjęcia RTG zęba – tylko wtedy możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznego i skutecznego zabiegu lub operacji. Taka ekstrakcja zęba przeprowadzana jest zazwyczaj przy pomocy znieczulenia miejscowego. Pacjent może także w czasie zabiegu odczuwać pewien dyskomfort, a rana również potrzebuje nieco czasu, aby się zagoić.

Inne operacje i zabiegi w gabinecie chirurga szczękowego

Chirurg szczękowy Olsztyn to także specjalista, który podejmuje się bardziej zaawansowanych zabiegów i operacji w obrębi całej twarzoczaszki. Mogą być one niezbędne między innymi wtedy, gdy dojdzie do niespodziewanych złamań i urazów w obrębie twarzy, żuchwy, szczęki, a nawet oczodołów. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn zajmuje się więc także rekonstrukcją utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej. Oczywiście bardzo często konieczna jest także współpraca z innymi specjalistami oraz wnikliwa analiza wyników badań i dokumentacji medycznej.

Doświadczony stomatolog chirurg w Olsztynie

Chirurg stomatolog Olsztyn do przede wszystkim doświadczony specjalista, który od lat zajmuje się przeprowadzeniem zabiegów i operacji w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Ponadto korzysta z innowacyjnych metod oraz zaawansowanych urządzeń i narzędzi. Ile kosztuje usługa u takiego specjalisty jak chirurg stomatolog Olsztyn? Ostateczny koszt uzależniony jest zawsze od specyfiki danego przypadku. Najprostszy zabieg usunięcia ósemki to koszt minimum 300 złotych.


Podziel się