Coraz chętniej wybierana szczęka na implantach
Podziel się

Bardzo wielu pacjentów w podeszłym wieku decyduje się na uzupełnienie ubytków w swoich zębach za pomocą ruchomej protezy. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to oczywiście bardzo dobry sposób na odzyskanie choć częściowego komfortu życia, jednak wciąż takie protezy są zawodne. Czy rzeczywiście warto w tym przypadku szukać zupełnie innych rozwiązań? Co jest bardzo ważne?

Odpowiednia proteza bardzo ważna

Nie powinniśmy zapominać o tym, że przecież braki w uzębieniach lub po prostu całkowity brak uzębienia może nas wykluczyć ze społeczeństwa, jak również taka sytuacja może w dużej mierze utrudniać codzienne funkcjonowanie. Warto wziąć to pod uwagę w szczególności, jeżeli zależy nam na tym, aby komfortowo czuć się każdego dnia. Coraz więcej osób w podeszłym wieku, których dotyczy taki problem, decyduje się na uzupełnienie ubytków za pomocą protezy ruchomej. Jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Dobrze dobrana proteza w tym przypadku jest bardzo ważna. Czym więc się kierować podczas jej wyboru? Co jest istotne w tym przypadku?

Coraz chętniej poszukiwana proteza na implantach

Z pewnością każdy z nas marzy o tym, aby zastosowane rozwiązania przez protetyka były bardzo komfortowe. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że przykładowo wybierając protezy typowo ruchome, takiego komfortu mieć nie będziemy. W takich sytuacjach jeżeli mamy odłożoną większą ilość pieniędzy, powinniśmy zdecydować się na protezę na implantach. To właśnie taka proteza na implantach może nam bardzo dużo pomóc, a przede wszystkim to dzięki niej poczujemy się w końcu doskonale. Jednak proteza na implantach cena jest bardzo różnorodna.

Jaka jest proteza na implantach cena?

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że cena protezy na implantach w dużej mierze jest uzależniona od liczby zębów, które chcemy uzupełnić. Każdy ubytek może nas kosztować kilka tysięcy, dlatego jeżeli interesuje nas cena szczęki na implantach, powinniśmy w tym przypadku pamiętać o tym, że bardzo ważne jest, aby policzyć dokładnie wszystkie ubytki. Taka szczęka na implantach cena jest oczywiście uzależniona od ilości ubytków, ale także od wielu innych czynników. Nie ma tak naprawdę na rynku jednego materiału, z jakiego wykonuje się takie protezy. Możemy wybrać chrom i nikiel, które są najtańszym stopem. Jednak jeżeli mamy nieco więcej pieniędzy, warto zdecydować się na metale szlachetne. Wówczas szczęka na implantach cena będzie wyższa.


Podziel się