Aparat ortodontyczny – wizyta u ortodonty
Podziel się

Aby skorygować niewspółosiowość zębów, nie wystarczy wizyta u zwykłego dentysty. Należy skonsultować się z ortodontą specjalizującym się w tej dziedzinie. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci i młodzieży. W ich przypadku wybór odpowiedniego rozwiązania i wczesna interwencja pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Aparaty na zęby wołów

Zęby są niezbędne dla człowieka i dlatego powinny być dobrze pielęgnowane. Pomimo dobrej staranności mogą wystąpić niewspółosiowości, które można skorygować tylko za pomocą narzędzi. Popularnym narzędziem są ortodontyczne aparaty na zęby wołów. Ortodonta wołów przymocowuje je do zębów, dzięki czemu można je stopniowo ustawiać we właściwej pozycji. Proces ten nie jest szczególnie obciążający dla szczęki młodego pacjenta i przynosi szybsze efekty niż w przypadku osób starszych.

Ortodonta wołów — ważna wczesna interwencja

Należy jak najszybciej skontaktować się z ortodontą zajmującym się aparatami ortodontycznymi, ponieważ wczesna interwencja może zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Podczas wzrostu szczęka pozostaje elastyczna i znacznie szybciej dostosowuje się do zmian. Dzięki temu zęby można przesuwać i stabilizować przy mniejszym wysiłku. Po osiągnięciu pewnego wieku proces ten staje się znacznie trudniejszy. Wymagana jest większa cierpliwość, aby osiągnąć pożądany rezultat.
Wiele niewspółosiowości w jamie ustnej nie powoduje doraźnych problemów i leczenie ma często charakter kosmetyczny. Wczesna interwencja jest również warta zachodu, ponieważ wtedy aparat jest mniejszą ingerencją w życie codzienne.

Ortodoncja wołów — specjalne potrzeby pacjentów

Aparat ortodontyczny jest zwykle dostosowywany do specjalnych potrzeb pacjenta. Jeśli chodzi o korekcję szczególnie ciężkiej nieprawidłowej pozycji, często stosuje się aparaty stałe. Taki aparat zostaje zakotwiczony w zdrowych zębach i połączony z zębami problematycznymi. Następnie metalowa opaska powoli przesuwa zęby na właściwe. Gdy to zostanie osiągnięte, aparat można zdjąć. W przypadku drobnych dolegliwości można jednak zastosować również aparaty ortodontyczne, które pacjent może zdjąć. Wiąże się z tym szereg korzyści. Czyszczenie aparatu jest znacznie łatwiejsze i można go zdjąć przed jedzeniem.
Ortodoncja Wołów to lekarze z dużą wiedzą i doświadczeniem, specjaliści, którzy mają indywidualne podejście do każdego pacjenta.


Podziel się