Czy leczenie online ma sens w przypadku dentysty?
Podziel się

Nie da się ukryć, że tak popularny w ostatnich miesiącach temat leczenia zdalnego, jest bardzo kontrowersyjny. Niemniej można odnieść wrażenie, że leczenie na odległość też ma swoje wady. Owszem – może trudno w to uwierzyć, ale zasada ta sprawdza się również w przypadku dentysty.

Dentysta online?

O ile idea leczenia dentystycznego online jest dość nowa, o tyle sama obecność specjalistów z tej branży w sieci, nie jest już niczym nowym. Często bowiem zdarza się, że stomatolog nowa huta, który wcześniej pracował w oparciu o NFZ, ogłasza się na specjalistycznych stronach internetowych. Co więcej – jak na profesjonalne serwisy przystało – osoba ta jest oceniana za pomocą skomplikowanego systemu gwiazdek i komentarzy. Dzięki temu od razu wiadomo, czy wybrany stomatolog kraków nowa huta, jest faktycznie taki dobry, jak wynika to z przedstawionych przez niego informacji.

Jak pomóc online?

Oczywiście żaden dentysta kraków nowa huta nie wyrwie zęba online. Niemniej przy niektórych schorzeniach może on pomóc. Za pośrednictwem teleporady można np. określić, czym spowodowane jest opuchnięcie zęba. Oczywiście zrobi to tylko dobry stomatolog nowa huta, który posiada stosowne doświadczenie w tej materii. Tym samym pacjent może uzyskać pomoc z zakresu pielęgnacji zębów i dziąseł, przepisania antybiotyku (przed późniejszą ekstrakcją), czy też umówienia z lekarzem kolejnego terminu wizyty. Oczywiście między bajki należy włożyć transmisję na wideoczacie. No chyba, że problem z którym pacjent udaje się do lekarza, jest wręcz nieznaczny.

Zalety metody zdalnej

Leczenie online ma sens również w przypadku dentysty, aczkolwiek – ze względu na specyfikę jego pracy – jest to sens dość ograniczony. Zwłaszcza, że w ten sposób nie da się usunąć kamienia, zęba, czy też fluorować zębów. Niemniej osoby korzystające z metody zdalnej, nie obciążają tak bardzo systemu opieki zdrowotnej. Co więcej – teleporadę można uzyskać relatywnie niewielkim kosztem. Wystarczy zadzwonić do specjalisty, porozmawiać z sekretarką, by maksymalnie po kilku godzinach uzyskać rzetelną pomoc. Nie można też pominąć zalet wynikających z mniejszej liczby pacjentów „stacjonarnych”, którzy są umawiani na określone, nie obciążające tak bardzo stomatologa terminy.

Podsumowując, leczenie dentystyczne online sprawdza się w niektórych przypadkach. W ten sposób dentysta kraków nowa huta, może np. przygotować pacjenta do kolejnych czynności. Niemniej nie można zapomnieć, że każdy stomatolog kraków nowa huta, umówi się w takiej sytuacji na kolejną, tym razem „prawdziwą” wizytę.


Podziel się