Protezy zębowe – poprawa jakości życia
Podziel się

Braki w uzębieniu to problem pojawiający się przede wszystkim wraz z wiekiem. Można zaradzić temu na bardzo różne sposoby, a dobór metod i technologii zależy przede wszystkim od ilości ubytków oraz kosztów, jakie zamierzamy na ten cel przeznaczyć. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest proteza ruchoma lub stała, a jej wybór konsultuje się ze swoim stomatologiem.

Rodzaje protez zębowych

Wybór konkretnej protezy musi być poparty konsultacjami ze specjalistą. Stomatolog protetyk Poznań pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę bardzo różnorodne czynniki, w tym również koszty, jakie zamierzamy na ten cel przeznaczyć. Najistotniejsze rozróżnienie, jeśli chodzi o protezy zębowe Poznań, to ze względu na sposób mocowania. Wyróżniamy więc protezy stałe oraz ruchome. Stałe wymagają wszczepienia implantów, na których proteza będzie mogła się trzymać. Są one znacznie droższe od ruchomych, które na noc się wyciąga, a także dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu. Protezy ruchome na początku mogą wywoływać dyskomfort, a niektórzy również długo się do nich przyzwyczajają. Nie są one również tak stabilne, jak te na implantach.

Oprócz protez stałych i ruchomych dokonuje się również rozróżnienia na protezy całościowe oraz częściowe, które uzależnione są od ilości ubytków. Protetyk Poznań zleci wykonanie takiej protezy, która najlepiej będzie wpisywać się w potrzeby każdego pacjenta, biorąc również przy tym pod uwagę preferencje finansowe.

Protezy zębowe Poznań ceny

Protezy zębowe Poznań mogą bardzo różnić się po względem ceny – wszystko zależy przede wszystkim od materiału oraz technologii, jakie zostały w nich zastosowane. Warto pamiętać także o tym, że raz na pięć lat można uzyskać refundację kosztów na protezę akrylową ruchomą.

Protezy zębowe, w których zostały zastosowane implanty, są znacznie droższe, ale co za tym idzie, także bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim nie trzeba się obawiać wysunięcia się protezy podczas jedzenia czy mówienia. Znacznie łatwiej również jest się do nich przyzwyczaić.

Wybierając dla siebie protezę warto więc rozważyć większy wydatek, jeśli te zwykłe są dla nas niekomfortowe. Rozpiętość cenowa, jeśli chodzi o protezy zębowe Poznań ceny, może być bardzo duża, np. zwykła proteza akrylowa to koszt koło 200 zł, a prostej na implantach, nawet powyżej 6 000 złotych.


Podziel się