Protezy stomatologiczne – nie tylko ruchome
Podziel się

Najczęściej protezy stomatologiczne kojarzą się z ruchomymi, wyjmowanymi modelami, na przykład protezami akrylowymi. Warto jednak wskazać, że obecnie do dyspozycji są także bardziej zaawansowane rozwiązania protetyczne.

Protetyka stomatologiczna – co to jest?

W ramach stomatologii znajduje się wiele osobnych dziedzin, które odnoszą się do określonych obszarów leczenia zębów i jamy ustnej. Wśród nich znajduje się również protetyka stomatologiczna Poznań to miasto, gdzie także jest ona dostępna.

Za pomocą protez można nie tylko poprawić estetykę uśmiechu, ale również odbudować funkcje zębów, które ważne są dla spożywania pokarmów, prawidłowego mówienia, a także wyglądu całej twarzy.

W sektorze jak protetyka Poznań oferuje dostęp do wysokiej klasy uzupełnień protetycznych, które dedykowane są dla osób w każdym wieku. Protezy zębowe w Poznaniu można wykonać na NFZ, jednak wtedy, gdy chodzi o nowoczesne modele, najlepiej skorzystać z pomocy prywatnych gabinetów.

Rodzaje protez stomatologicznych

Gdy chodzi o protezy zębowe Poznań prezentuje szeroką gamę różnorodnych uzupełnień, które mogą być również dopasowane specjalnie do potrzeb klienta gabinetu.

Protezy stomatologiczne dzieli się na dwie główne kategorie:

  • protezy ruchome
  • protezy stałe

Sektor protetyka stomatologiczna Poznań to dostęp do wszystkich typów protez, dlatego można zamówić tam także wygodne, estetyczne, stałe protezy lub zdecydować się na nowej generacji protezy ruchome.

Do protez ruchomych zaliczają się protezy akrylowe – są najtańsze i można wykonać je także na NFZ. Dostępne są też droższe modele, na przykład gabinety prywatne, których specjalnością jest protetyka Poznań, oferują protezy szkieletowe ruchome.

Najlepszym wyborem wśród protez zębowych w Poznaniu są protezy stale, czyli takie, które nie wymagają wyjmowania i dzięki temu są estetyczne i komfortowe. Do takich protez zalicza się mostki, korony protetyczne oraz implanty stomatologiczne.

Gdzie założyć nowoczesną protezę stomatologiczną?

Pacjentom chcącym wykonać nowoczesne protezy zębowe Poznań daje dostęp do wszystkich powyższych wariantów. Warto przy tym zaznaczyć, że w ramach NFZ pacjent może wykonać jedynie protezy ruchome – wyjmowane akrylowe.

Aby zamówić nowoczesne protezy stomatologiczne, zarówno te ruchome, jak i stałe, należy udać się do prywatnego gabinet stomatologicznego z usługami jak protetyka Poznań. Wówczas za protezy należy zapłacić też z własnej kieszeni. Ceny wykonania uzupełnień rozpoczynają się od około 700-800 złotych, natomiast te najdroższe to wydatek paru tysięcy złotych.


Podziel się