Pobieranie z YouTube – najważniejsze fakty
Podziel się

YouTube to dzisiaj taka prywatna szafa grająca. Znaleźć tam możemy muzykę praktycznie z całego świata. W związku z tym coraz częściej i chętniej pobieramy stamtąd jakieś ciekawe filmiki, tudzież piosenki. Czy jednak jest to działanie legalne? W jaki sposób można to zrobić? Jakie są sposoby na pobieranie muzyki czy filmów z YouTube?

Czy pobieranie treści z YouTube jest legalne?

Dzisiaj na pewno każdy ma dość sporo pytań o legalność różnego rodzaju procederów. Czy zatem można dowolnie pobierać cokolwiek z YouTube? Generalnie pobieranie jest dozwolone, o ile wykorzystujemy pobraną treść tylko i wyłącznie na użytek własny. Co to w zasadzie oznacza?

Przede wszystkim, pobieranie piosenek z YouTube za pomocą różnego rodzaju torrentów nie jest dzisiaj najbardziej rozsądnym pomysłem na świecie. Chodzi bowiem o to, że wówczas jednocześnie także pobieramy i wysyłamy daną treść. Ergo – udostępniamy ją dalej, a to jest zakazane.

Warto także podkreślić, że wszelka sprzedaż, wysłanie koledze przez Bluetooth – to wszystko jest jak najbardziej zakazanym procederem. Generalnie także nie powinno się puszczać na głos pobranych piosenek itp.

Podsumowując, na chwilę obecną zarówno pobieranie filmów z YouTube, jak i pobieranie piosenek z YouTube są w pełni legalne, jednak tylko i wyłącznie wówczas jeśli używamy tylko dla siebie takiej muzyki.

Jak wygląda pobieranie treści z YouTube?

Jak pobrać taką piosenkę czy film z YouTube? Otóż nie jest to dzisiaj specjalnie nic trudnego. W internecie bowiem dostępnych jest wiele konwerterów muzyki online i na pewno któryś z nich zapewni nam całkiem dobrą jakość pobierania filmów z YouTube.

Pobieranie filmów z YouTube w różnych państwach

Warto jednak być ostrożnym. Po pierwsze, generalnie pobieranie treści z YouTube nie zawsze wzbudza zachwyt twórców i artystów. Co więcej, w niektórych krajach wszelkie rodzaje pobierania czegokolwiek i ściągania z internetu są sukcesywnie zamykane i eliminowane. Już nie mówiąc o tym, że w niektórych krajach nie można pobierać niczego nawet na użytek własny!

Pobieranie piosenek z YouTube a artyści

Warto mieć także na uwadze artystów. W końcu zarabiają oni na swojej pracy. Jeśli zatem już pobieramy ich piosenki czy filmiki, to warto, jeśli to oficjalny kanał artysty, subskrybować go chociaż, kupić płytę, pójść na koncert itp.

Obecnie wiele krajów zastanawia się nad wprowadzeniem odpłatności za pobieranie różnego rodzaju piosenek oraz filmików.

Pamiętajmy jeszcze, że na rynku istnieje teraz dość sporo alternatyw dla YouTube.


Podziel się