Leczenie zębów w narkozie nie zawsze ma sens
Podziel się

Osoby panicznie obawiające się stomatologa i przekonane, że dentysta Szczecin zawsze powoduje ból, często nie są w stanie przełamać się i wejść do gabinetu dentystycznego. Alternatywą dla takich osób jest stomatolog Szczecin leczący zęby w narkozie, jednak nie zawsze jest to dobra alternatywa.

Cena leczenia

Od takiego leczenia skutecznie może odstraszać cena. Niejedna klinika stomatologiczna Szczecin w swojej ofercie posiada opcję leczenia w narkozie, jednak koszt takiego leczenia rzadko jest mniejszy niż tysiąc złotych za wizytę. Niejedna klinika stomatologiczna Szczecin wycenia takie leczenia nawet na ponad dwa tysiące złotych. Oczywiście narkoza to tylko część tych kosztów, reszta zaś to koszty leczenia poszczególnych zębów, materiałów medycznych czy też leków.

Ryzyko dla pacjenta

Żadna narkoza nie jest obojętna dla zdrowia. Oczywiście dentysta Szczecin nie usypia pacjenta tak jak robi to chirurg przed operacją, nawet jednak delikatna narkoza stomatologiczna może być znacznym obciążeniem dla organizmu pacjenta. Szczególnie osoby cierpiące na jakieś choroby i zażywające leki, powinny poinformować o tym stomatologa. Może się bowiem okazać, że narkoza w danej sytuacji jest zbyt dużym zagrożeniem i po prostu podać jej nie wolno.

Co z leczeniem dentystycznym?

Osoby, które boją się dentysty, nie muszą korzystać z opcji leczenia zębów w narkozie. Warto wiedzieć, że obecnie stomatolog Szczecin dysponuje szeroką gamą środków znieczulających, po których na pewno nie będzie boleć. Pacjent też przed wizytą może zażyć leki uspokajające, wyciszające. Z pewnością zminimalizują poziom stresu.

O obawach warto mówić

Żaden dentysta nie zna pacjenta. Wiele może zauważyć po jego zachowaniu, jednak nie musi wiedzieć, że pacjent aż tak jest zestresowany. Dla niego to też zła informacja, bowiem z zestresowanym pacjentem gorzej się współpracuje, leczenie jest trudniejsze i także dla stomatologa bardzo stresujące. Pacjent, który boi się dentysty, już przed wizytą powinien go o tym poinformować. Wielu tego nie robi, w obawie przed wstydem. Nie warto tak postępować. Lekarz stomatolog, który wie, że ma do czynienia z pacjentem, który jest bardzo zdenerwowany, z pewnością będzie postępował nieco delikatniej. Nie rozpocznie leczenia stomatologicznego od rzeczy, przy których może pojawić się ból. Na pierwszych wizytach, skoncentruje się na niewielkich problemach stomatologicznych, które może szybko wyleczyć. Może też podać znieczulenia. Dzięki takiemu postępowaniu szybko przekona pacjenta, że wizyta w gabinecie stomatologicznym nie musi być stresująca ani bolesna.


Podziel się