Leczenie dziąseł
Podziel się

Bardzo dużo osób zastanawia się, jakie są przyczyny obrzęku dziąseł. Warto na samym początku wyjaśnić, że naczynia krwionośne, które zlokalizowane są w dziąsłach, są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu, a ponadto jedzenia do korzeni zębów oraz innych części w jamie ustnej. Dobrze wiedzieć, jak leczyć spuchnięte dziąsła.

Opuchnięte dziąsła

Naczynia krwionośne w dziąsłach mają bardzo istotne zadania. Z tego powodu dbałość o nie to obowiązek każdej osoby. Jeżeli natomiast już pojawi się obrzęk i zauważone zostaną opuchnięte dziąsła, trzeba bardzo szybko na to zareagować. W innym przypadku można przyczynić się do poważniejszych chorób. Niektóre z nich powodują nawet utratę uzębienie. Dlatego bardzo istotne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. W Polsce istnieje wiele renomowanych klinik dentystycznych. W przypadku pojawienia się obrzęku dziąseł trzeba udać się niezwłocznie do jednej z nich.

Obrzęk dziąseł

Warto trochę powiedzieć o objawach opuchniętych dziąseł. Wiele osób myśli, że doskonale wie, jakie są objawy opuchniętych dziąseł. Jednakże nie każdy potrafi odróżnić zdrowe od opuchniętych. Dlatego dobrze wskazać parę charakterystycznych oznak, po których można rozpoznać zdrową tkankę dziąseł, a także taką z zapaleniem, czyli opuchlizną. Przede wszystkim zdrowe dziąsła mają jasnoróżowy, kolorowy bądź naturalny kolor. Oprócz tego są gładkie oraz płaskie wzdłuż linii dziąseł. Inną cechą zdrowych dziąseł jest to, występuje spiczasta brodawka pomiędzy każdym zębem. Ponadto nie pojawia się krew w czasie szczotkowania bądź nitkowania.

Jakie są przyczyny obrzęku dziąseł?

Niezdrowe dziąsła objawiają się tym, że mają ciemnoróżowy, czerwony bądź niebieski kolor. Ponadto występuje tępa brodawka pomiędzy zębami bądź jej wcale nie ma. Do tego trzeba doliczyć osłonięcie szyjek zębowych. W przypadku niezdrowych dziąseł pojawia się krwawienie w czasie szczotkowania bądź nitkowania, a także dolegliwości bólowe. Trzeba wiedzieć o tym, że za opuchliznę dziąseł przeważnie odpowiedzialna jest płytka bakteryjna. W przypadku, gdy nie pozbywamy się jej regularnie, gromadzi się ona wzdłuż linii dziąseł, a ponadto na zębach. Niestety prowadzi to do powstania próchnicy, a także infekcji dziąseł, co może być bardzo problematyczne. W takim przypadku trzeba niezwłocznie udać się do stomatologa. Obrzęk dziąseł wraz z nienaturalnym kolorem i innymi przykrymi dolegliwościami zostanie poddany leczeniu.


Podziel się