Jakie panele 3D warto wybrać do swojego mieszkania?
Podziel się

Kasetony 3D to rodzaj wystroju wnętrza, który cieszy się popularnością z uwagi na możliwości dekoracyjne, jakie daje. Nie każdy wie, jednak jaki rodzaj kasetonów wybrać, by były nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Oto wskazówki w tym zakresie.

Kasetony 3D w aranżacji przestrzeni mieszkania

Kasetony sufitowe to okazja do niebanalnej ozdoby na suficie, która wykazuje się trwałością na długi okres czasu. Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór wzorów i kolorów kasetonów, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.
Kasetony sufitowe dają możliwość szybkiej odmiany przestrzeni przy niewielkim nakładzie pracy. Warto poznać wcześniej wszystkie zalety, jakie posiadają kasetony na sufit, by wybrać idealne do swojej aranżacji i do osobistych preferencji.

Panele 3D – popularne rodzaje

Kasetony na sufit dostępne są w szerokiej ofercie. Można, zatem znaleźć coś, co idealnie odpowiada naszym oczekiwaniom i gustowi.
Najbardziej popularnym rozwiązaniem są panele gipsowe 3D, które są lekkie, ale odporne na uszkodzenia, co powoduje, że służą przez długi czas. Można je po zagruntowaniu malować na dowolny kolor, a tym samym dopasować do wystroju pomieszczenia. Używa się do tego farby emulsyjnej. Zaletą takich kasetonów jest także niska waga i łatwy montaż, który wiele osób przeprowadza samodzielnie oraz ciekawy efekt końcowy.

Panele 3D MDF

Są one równie nie mniej popularne niż panele gipsowe 3D. Panele 3D MDF są wykonane z wysokich jakościowo i głęboko frezowanych płyt laminowanych MDF. Dzięki temu są odporne na negatywnie działanie czynników mechanicznych i służą przez długi czas. Kolejną zaleta jest fakt, że dobrze wyciszają pomieszczenie, co dla części użytkowników jest niezwykle ważne, by móc zachować prywatność. W praktyce stosuje się je np. w gabinetach i salach konferencyjnych.
Popularną odmianą paneli 3D MDF są panele ażurowe, które czasami mają zastosowanie jako parawan w pomieszczeniu. Co istotne, nie wpływają negatywnie na poziom widoczności w domu, a pomagają tak wydzielić przestrzeń, by zyskała na prywatności wówczas, kiedy tego oczekujemy.
Do modnych obecnie rozwiązań, które są ponadto niedrogie zalicza się też panele ścienne 3D PCV. Są wykonane z lekkiego i trwałego materiału, który jest dostępny w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Można je łatwo czyścić także z zastosowaniem środków chemicznych, a sam montaż na dużej powierzchni nie jest obciążeniem dla konstrukcji budynku. Na rynku można znaleźć tego typu panele w wersji matowej lub laminowanej.


Podziel się