Jak dobrać etui na telefon
Podziel się

Na dobrej jakości smartfona wydajemy kilka tysięcy złotych, więc warto dodać do tego jeszcze kilkadziesiąt na etui, by telefon chronić przed uszkodzeniami. Najczęściej telefon cierpi wskutek upadku (pęka ekran lub obudowa) lub wskutek zalania. Wybór różnego rodzaju etui jest bardzo duży i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Kabury

To bardzo skuteczna ochrona na telefon. Zabezpiecza zarówno ekran, jak i tylną obudowę. Najczęściej wykonana jest ze skóry lub ekoskóry.

Dzięki usztywnieniom tego typu etui na telefon skutecznie chroni obudowę telefonu podczas upadku. Kabury posiadają dodatkowe mocowania umożliwiające przypięcie jej do spodni. Z tego względu są szczególnie przydatne dla osób będących w ciągłym ruchu, np. sportowców, służb mundurowych, pracowników firm transportowych.

Pokrowce na telefon

To najpopularniejsza forma ochrony telefonu. Ich zaletą jest niska cena, bogate wzornictwo i różne materiały wykonania oraz walory praktyczne.
Pokrowce na telefon w formie futerałów książkowych bardzo łatwo się otwierają i umożliwiają szybkie odebranie połączenia telefonicznego.

Tego typu pokrowiec trzeba dobierać do konkretnego modelu telefonu. Zapewnia to bezpieczne zamocowanie tylnej obudowy, zamykana klapka zabezpiecza wyświetlacz telefonu.

Inną odmianą tego typu pokrowców są tzw. wsuwki, do których wsuwamy telefon. Górną część powinny mieć zabezpieczoną paskiem na rzepa, który zapobiega wysunięciu się telefonu.

Oba te typy pokrowców są bardzo popularne zwłaszcza wśród dzieci lub młodzieży, ponieważ dostępne są w różnych kolorach i bardzo fantastycznych kształtach, często wypukłych.
Ich niska cena zachęca do częstej wymiany zgodnie ze zmieniającą się modą i własnymi upodobaniami. Niektóre nastolatki mają ich kilka w zestawie.

Case na telefony

Ten typ futerału cieszy się dużą popularnością ze względu na niską cenę i walory praktyczne. Case wykonane są z silikonu, który jest lekki, cienki i nie powoduje zwiększenia gabarytów telefonu, dlatego nadal można nosić go w kieszeni.

Case to nic innego jak futerały silikonowe zabezpieczające tylną i boczną obudowę telefonu. Nie chronią wyświetlacza, dlatego warto zabezpieczyć go szybką ze szkła hartowanego. Case muszą być dopasowane indywidualnie do każdego modelu telefonu. Ściśle przylegające pokrowce silikonowe chronią telefon przed kurzem, ale powodują gromadzenie wilgoci, dlatego co jakiś czas trzeba je ściągnąć, by wilgoć mogła wyparować.

Futerały na telefon wykonane z silikonu łatwo się niszczą, ale niska cena umożliwia ich częstą wymianę. Znacznie trwalsze, ale też droższe są pokrowce wykonane z poliwęglanu


Podziel się