Jak długo trwa leczenie stomatologiczne?
Podziel się

Gdyby zapytać dzieci, czy lubią chodzić do dentysty, to większość odpowiada, że tak. Dlaczego? Bo pan dentysta jest miły, można obejrzeć ciekawą bajkę w kolorowych słuchawkach, a czasem rozdaje drobne prezenty. Tak z reguły przebiega dzieciom wizyta w gabinecie stomatologicznym. Z dorosłymi bywa inaczej, ale przecież to jak będzie przebiegać taka wizyta, zależy w dużej mierze od nas samych.

Pan stomatolog zwykle jest miły

O tym, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, wiedzą chyba wszyscy. Dlatego klinika dentystyczna Kraków dba o to, by wnętrze gabinetu było przyjemne i przyjazne dla potencjalnego klienta. W tym miejscu odbywać się będzie ewentualny zabieg oraz bardzo ważny wcześniejszy wywiad lekarski, który jest niezbędny przy rozpoczęciu leczenia stomatologicznego. Dentysta Kraków traktuje wywiad lekarski jako cenne źródło informacji o ogólnym zdrowiu leczonego. Niezwykle ważne są informacje, jakim zabiegom był wcześniej poddawany, jaki prowadzi styl życia, w jaki sposób dba o higienę jamy ustnej. Ta krótsza lub dłuższa rozmowa wpływa na dobrą relację między lekarzem a pacjentem, a to bardzo ważne, ponieważ przeświadczenie, że mogę zaufać mojemu lekarzowi przekłada się później na końcowe zadowolenie z efektu. Niezwykle ważne jest również to, aby pacjent nie zaniechał dalszego leczenia, bo to może prowadzić do nawarstwienia się problemów. Miły stomatolog i przyjazny gabinet zdecydowanie wpływają na pozytywny finał wizyty dentystycznej i ewentualną kolejną wizytę.

Gdy na jednej wizycie się nie kończ

y

Stomatolog Kraków już na pierwszej wizycie potrafi określić, czy leczenie zakończy się po pierwszej wizycie, czy może konieczne będą kolejne. Może się również okazać, że niezbędne jest wykonanie innych specjalistycznych badań, jak na przykład zdjęcie rentgenowskie, z którego dentysta Kraków uzyska informacje o wewnętrznej strukturze zęba oraz ułożeniu i długości jego kanałów. Wygodne jest dla pacjenta, gdy takie badanie można wykonać w gabinecie. Nie trzeba wtedy umawiać kolejnego spotkania gdzie indziej. Klinika dentystyczna Kraków prowadzi kompleksową opiekę stomatologiczną. W jej zakres wchodzą wywiad lekarski, leczenie, kontrola oraz niezbędne badania. Stomatolog Kraków po zapoznaniu się ze stanem uzębienia, ogólnym stanem zdrowia pacjenta oraz wynikami dodatkowych badań dopiero wtedy może rozpisać cały plan leczenia i zdecydować, czy będzie ono wymagało większej ilości wizyt, czy może na jednej się zakończy i lekarz zaprosi dopiero za rok na wizytę kontrolną.


Podziel się