Finansowanie leczenia stomatologicznego
Podziel się

Piękne i zdrowe zęby dobrze świadczą o właścicielu. Co zrobić jednak gdy w wyniku zaniedbań lub genetyki uzębienie nie jest ani piękne ani w dobrej kondycji? Konieczne jest przeprowadzenie leczenia i zwiększenie estetyki zębów. Klinika dentystyczna wolsztyn powinna oferować kompleksowe usługi, ale również różne formy finansowania usług dentystycznych. Wiadomo, że w przypadku leczenia wielu ubytków, poważniejszych zabiegów dentystycznych wymagają one dużych nakładów finansowych. Jak najrozsądniej wybrać sposób finansowania i co w przypadku gdy nie ma się środków na leczenie w danym momencie?

Finansowanie z publicznego ubezpieczenia czy prywatne?

Wszelkie usługi medyczne oraz wykorzystywane przy nich komponenty nie należą do najtańszych. Nic więc dziwnego, że prywatne wizyty u specjalisty mają wygórowane ceny. Stomatolog wolsztyn ma dwie możliwości uzyskania zapłaty za swoją pracę. Pierwsza możliwość to kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ten publiczny ubezpieczyciel narodowy dofinansowuje zabiegi czy komponenty. Niestety nie wszystkie możliwe sytuacje związane są z refundacją. Zdarza się, że refundowane są materiały gorszej jakości, o niższej estetyce. Dentysta wolsztyn może zaproponować w takiej sytuacji albo użycie tych komponentów, lub też zapłatę z własnej kieszeni za odczynniki czy sposób leczenia, które refundacji nie polecają. Zdarza się jednak, że gabinety, które przeprowadzają jedynie zabiegi refundowane mają wyposażenie gorszej jakości czy mniej komfortowe. Dentysta wolsztyn może przyjmować także jednie pacjentów prywatnych. W takim przypadku klinika dentystyczna wolsztyn wszystkie koszty zabiegu pokrywa opłatami pacjentów za zabiegi.

A co, gdy na leczenie brak środków?

Jeśli pacjent nie ma w danym momencie środków na leczenie, czy skazany jest na ból zębów? Oczywiście, że nie. Pierwszym rozwiązaniem jest aby stomatolog wolsztyn zastosował zabiegi, które mają wymaganą refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wtedy, mimo gorszej jakości komponentów pacjent zostanie wyleczony. Inną opcją jest rozłożenie płatności za drogi zabieg na raty. Coraz częściej kliniki dentystyczne decydują się na takie rozwiązanie, szczególnie jeśli leczenie przebiega wieloetapowo i nie zamyka się w obrębie jednej wizyty. Dodatkową opcją może być finansowanie mieszane – część zabiegów wykonywanych jest w ramach refundacji, a część opłacana z własnej kieszeni pacjenta. Dzięki temu koszty leczenia stomatologicznego nie są takie duże dla pacjenta, a dentysta wolsztyn otrzymuje odpowiednią zapłatę za pracę.


Podziel się