Jak często należy odwiedzać dentystę?
Podziel się

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Aby go zrealizować, warto pamiętać o tym, że samo szczotkowanie zębów w domu to za mało. Konieczne są również regularne kontrole u stomatologa. Profilaktyka to klucz do zdrowych i ładnych zębów w każdym wieku!

Wielu z nas unika systematycznego chodzenia do specjalisty jak dentysta Łódź jest tylko jednym z wielu miast na mapie kraju, gdzie istnieje taki problem. Jednak tylko profilaktyczne wizyty u dentysty są w stanie zmniejszyć ryzyko rozwoju poważnych problemów stomatologicznych, a także zmniejszyć koszty ich leczenia.

Kiedy do dentysty?

Najlepiej odwiedzać takie punkty jak gabinet czy klinika dentystyczna Łódź czy w innym wybranym mieście raz na pół roku. To optymalny okres rekomendowany przez każdego stomatologa w przypadku osób, które mają zdrowe, wyleczone zęby.

Jednak wtedy, gdy u pacjenta pojawiają się problemy z zębami i tkankami przyzębia, na przykład paradontoza, konieczne mogą być częstsze kontrole u specjalisty jak stomatolog Łódź lub w innej lokalizacji. Także są one zalecane u pacjentów po zabiegach implantologicznych – wszczepieniu implantów zębowych, wykonaniu protez zębowych stałych, ruchomych. Wtedy kontrole odbywają się najczęściej co 1-3 miesiące.

Po zbadaniu zębów oraz całej jamy ustnej dentysta Łódź może wtedy wyznaczyć kolejną datę spotkania. Warto ją zapisać, aby na wizytę stawić się punktualnie. Przeciągnięcie terminu może spowodować, że dolegliwości powrócą ze zdwojoną siłą, a także konieczne będzie wykonanie dodatkowych zabiegów.

Z bólem zęba nie warto czekać

Jednak gabinet dentystyczny w Łodzi lub w innym mieście warto odwiedzić nie tylko wtedy, gdy konieczna jest kontrola okresowa. Wizyta konieczna będzie również wtedy, gdy pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości.

Najczęstszym wskazaniem do szybszej wizyty w gabinecie, gdzie przyjmuje stomatolog Łódź, jest pojawienie się nieprzyjemnego bólu. Na ogół zwiastuje on próchnicę, dlatego wizyta jest wtedy niezbędna.

Także do stomatologa warto udać się wtedy, gdy pojawiają się objawy ze strony dziąseł, na przykład opuchnięcia, zaczerwienienia, krwawienie, chwianie się zębów, krwiaki, ropnie. Ponadto wizyta będzie niezbędna wtedy, gdy doszło do mechanicznego uszkodzenia zęba, na przykład jego złamania, zwichnięcia, wypadnięcia plomby.

Odwiedzającym placówki jak gabinet, klinika dentystyczna Łódź zapewnia leczenie na najwyższym poziomie. To właśnie tam można skorzystać z pomocy lekarzy stomatologów z dużym doświadczeniem i szeroką wiedzą. Z adresami gabinetów można zapoznać się online.


Podziel się