Kiedy wybrać implanty stomatologiczne? Zalety i ceny implantów zębów
Podziel się

Implanty zębowe to jedna z dostępnych metod uzupełniania luk zębowych. Chociaż są one najdroższymi protezami stałymi, to jednak są one wybierane bardzo często. Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Jak zbudowany jest implant zęba?

Celem implantu zębowego jest uzupełnienie braku zębowego na stałe. Jest on wszczepiany w kość i pozwala na odbudowę estetyki i funkcji zębów.

Pod względem swojej budowy implanty stomatologiczne składają się z trzech głównych elementów – wszczepu, łącznika oraz korony albo mostu. Stosowane są różne systemy implantów zębowych, które różnią się swoją trwałością i gwarancją dawaną na nie przez producenta.

Osobom, które chciałyby zdecydować się na implanty zębów Toruń zapewnia dostęp do wielu stomatologów specjalizujących się w implantologii.

Implanty zębowe – kiedy warto je wybrać?

Implanty stomatologiczne pozwalają na trwałe uzupełnienie różnych typów braków zębowych. Sprawdzają się one zarówno wtedy, gdy luka jest pojedyncza, jak i wtedy, gdy u pacjenta dochodzi do bezzębia.

Za zastosowaniem implantów zębowych przemawiają także względy trwałości tego uzupełnienia. Gdy chodzi o trwałe implanty Toruń daje dostęp do jednych z najnowocześniejszych systemów uzupełnień z dożywotnią gwarancją.

Implanty dbają też o estetykę uśmiechu. Nie tylko pozwalają na odbudowę braków pojedynczych i mnogich, ale także mogą poprawić wygląd całej twarzy, ponieważ zapobiegają zapadaniu się policzków. Ponadto ze względu na zastosowane materiały idealnie imitują zęby.

Z implantów można też korzystać bardzo wygodnie. Pozwalają one na łatwe mówienie, żucie, są proste do utrzymania w czystości. To powoduje, że można używać ich dokładnie tak, jak naturalnych zębów, które uległy utracie.

Implanty zębowe Toruń – ile kosztują?

W kwestii cen za implanty Toruń prezentuje cenniki rozpoczynające się od około 4,5 tysiąca złotych za pojedynczy brak zębowy. Za implanty mnogie, na przykład w przypadku bezzębia, koszt wykonania jednego łuku to wydatek od około 15 tysięcy złotych zależnie od rodzaju i liczby implantów oraz protezy.

Pacjentom wybierającym implanty zębów Toruń daje także dostęp do gabinetów, w których można skorzystać z wygodnego finansowania ratalnego.

Z dokładnymi cennikami usług w sektorze jak implanty zębowe Toruń można zapoznać się bliżej na stronach internetowych gabinetów oraz klinik specjalizujących się w implantologii stomatologicznej.


Podziel się