Dlaczego warto wykonać sobie implanty zębowe?
Podziel się

Nienaganny i kompletny uśmiech jest wizytówką człowieka. Przebarwienia na zębach, braki w uzębieniu lub wyraźnie dostrzegalne zmiany próchnicze mogą powodować dyskomfort nawet u osób pewnych siebie. Z czasem osoby te przestają szczerze się uśmiechać i zaczynają stronić od dawnych znajomych, ponieważ wstydzą się otworzyć przy nich usta. Kontakty międzyludzkie i poczucie własnej wartości cierpią na tym najbardziej. Na szczęście nowoczesne technologie w dziedzinie stomatologii pozwalają radzić sobie nawet z trudnymi przypadkami. Implanty zębów Poznań są świetną alternatywą dla mieszkańców Wielkopolski, którzy mają kłopoty z naturalnym uzębieniem. Na zdrowy uśmiech nigdy nie jest za późno.

Implanty Poznań – jak wygląda procedura postępowania?

Osoby, które utraciły swoje własne zęby w wyniku nieprawidłowej higieny lub braku leczenia chorób jamy ustnej, mogą odzyskać kompletny uśmiech za sprawą implementacji. Implanty zębowe mogą dotyczyć pojedynczych ubytków, ale także uzupełnienia całej szczęki. Warunkiem koniecznym do wkręcenia implantów jest dobry stan kości zębowych, gdyż śruba musi trafić na stabilne podłoże. Dlatego też czasem implanty wykluczone są u osób w podeszłym wieku. Można natomiast również spróbować zregenerować tkankę kostną, ale jest to proces, który zajmie wiele miesięcy. Odciski koron wykonuje się w pracowni protetycznej. Stomatolog w znieczuleniu miejscowym wykonuje zabieg implementacji. Najpierw jest wkręcany w dziąsło tytanowy wkręt, a następnie na nim mocuje się koronę z porcelany lub ceramiki, która stanowi widoczną część zęba.

Czy implant zęba Poznań jest naprawdę trwały?

Implanty, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy komponentów, wykazują bardzo długą żywotność. Posłużą zatem swoim nowym właścicielom przez wiele kolejnych lat. Implanty Poznań to wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne elementy uzębienia, które spełniają też funkcję reprezentacyjną. Co najważniejsze, wszczepianie implantów jest w pełni bezpieczne i właściwie całkowicie bezbolesne, dlatego mogą się na to zdecydować nawet osoby, które bardzo boją się kontaktu z dentystą.

Ile kosztują implanty zębów Poznań?

Ceny implantów są bardzo zróżnicowane. Jest o uzależnione np. od regionu Polski. W Wielkopolsce wykonuje się takich zabiegów sporo, lecz kliniki i gabinety stomatologiczne mają swoje indywidualne cenniki. Pojedynczy implant zęba Poznań może kosztować około kilkuset złotych, lecz wiele placówek umożliwia usługi ratalne.


Podziel się