Dentysta – nie tylko leczenie
Podziel się

Chociaż stomatolog najczęściej przywołuje skojarzenie z bolącymi zębami, warto pamiętać, że próchnica czy stan zapalny to nie jedyny powód wizyt u specjalisty. Kiedy i w jakim celu odwiedzamy dentystę?

Dbanie o wygląd

Protetyka stomatologiczna to obecnie jedna z częstszych przyczyn odwiedzania gabinetów dentystycznych. Powodem jest chęć odtworzenia zęba – częściowo lub w całości – którego pacjent stracił np. w wyniku choroby, nieszczęśliwego wypadku czy niefortunnego ugryzienia pokarmu. Klinika dentystyczna Kraków proponuje pacjentom wiele opcji – popularne są z pewnością korony, implanty i mosty, jak również różnego typu protezy ruchome. Możliwości w tym zakresie stale rosną, a dziedzina szybko się rozwija. Dentysta Kraków oferuje również licówki, których popularność jest dziś ogromna. Naklejenie naturalnie wyglądających nakładek sprawia, że zniszczony ząb zyskuje nowy, lepszy wygląd. W ten sposób korygować można zarówno kształt, formę, jak i wielkość lub kolor uzębienia.

Warto wspomnieć, że renomowane gabinety, jak Stomatolog Kraków, mają w ofercie także skuteczne wybielanie. Profesjonalnie wykonane zabiegi różnią się znacznie od tych, które przeprowadzane są w domu za pomocą np. past wybielających dostępnych w drogeriach. Ponadto warto wymienić także inne usługi stomatologii estetycznej, których wykonaniem zajmuje się klinika dentystyczna Kraków. Chodzi tu m.in. o lakowanie, piaskowanie czy lapisowanie. Usuwanie kamienia nazębnego, a także pozostałe zabiegi bardzo korygują wygląd pacjenta, podnosząc tym samym jego pewność siebie i ogólny komfort życiowy.

Regularny przegląd zębów

Odwiedzanie dentysty musi odbywać się regularnie. Tylko wtedy pacjent może mieć niemal stuprocentową pewność, że z jego uzębieniem i dziąsłami wszystko jest w porządku. Kliniki, takie jak Dentysta Kraków, powinny być odwiedzane przez dorosłych średnio co 6 miesięcy, oczywiście jeśli w międzyczasie nie dzieje się nic niepokojącego. Podczas przeglądu lekarz ma szansę skontrolować stan nie tylko zdrowych zębów, ale również tych, które wcześniej były poddane np. leczeniu kanałowemu czy plombowaniu. To ważne, aby specjalista dokładnie przyjrzał się uzębieniu i skontrolował, czy nie pojawiły się żadne ubytki, przebarwienia czy pęknięcia. Stomatolog Kraków sprawdzi również, czy śluzówka nie została zaatakowana żadnymi infekcjami oraz czy zęby nie wymagają profesjonalnego czyszczenia lub wybielania. Warto dodać, że w przypadku dzieci wizyty kontrolne powinny odbywać się nieco częściej – najlepiej raz na kwartał.


Podziel się