Czym zajmuje się protetyka ?
Podziel się

Protetyka to jedna z najbardziej popularnych subdyscyplin medycyny, która ma charakter praktyczny, technologiczny i użytkowy. Protetyka zajmuje się tworzeniem sztucznych części, które mogą zastąpić fragmenty organizmu ludzkiego, takiego jak tkanki, kończyny i narządy. Protetyka może mieć kilka działów. Jest to protetyka stomatologiczna, ortopedyczna, estetyczna, słuchu, naczyniowa i okularowa.

Protetyka Gdynia- czym się zajmuje?

Protetyka stomatologiczna to najpopularniejsza gałąź tej dziedziny, ponieważ zęby należą do tych części ciała, które najczęściej wypadają. Protetyka stomatologiczna to uzupełnienie, w obrębie jamy ustnej, uzębienia. Dzięki temu wzrasta komfort pracy szczęki oraz walory estetyczne uśmiechu. Protezy zębowe Gdynia i inne miasta produkują z materiałów takich jak protezy akrylowe, nylonowe, szkieletowe, acetalowe, metalowe i ceramiczne.

Protezy zębów Gdynia- najczęściej wykonywane zabiegi protetyki stomatologicznej

Jeśli chodzi o protezy zębowe Gdynia ma wiele nowoczesnych gabinetów protetycznych, w których najczęściej wykonuje się zabiegi takie jak korony, licówki, mosty protetyczne, protezy szkieletowe. Korony to takie formy protezy, w której chroni się zęby nie tylko przed negatywnym działaniem drobnoustrojów, ale także mechanicznych uszkodzeń i substancji kwasowych. Dzięki koronom poprawia się kształt i wygląd zęba. Licówki błyskawicznie poprawiają wygląd zębów. Licówki wykonywane są, aby zamaskować wszelkie niedoskonałości i przebarwienia w strukturze zęba, albo uzupełnić powstałą wyrwę między zębami. do umocowania licówek stosuje się kleje stomatologiczne i płatki ceramiczne.
Mosty protetyczne są zbudowane z różnych elementów połączonych ze sobą, które przymocowane są do zęba za pomocą specjalnej korony. Protez szkieletowych używa się do maskowania braków, które występują w uzębieniu, przy zachowaniu resztek naturalnego uzębienia.

Protetyka Gdynia- co oferuje swoim klientom?

Jeśli chodzi o protezy zębów Gdynia poszczycić się możne klinikami protetycznymi, w których pracują specjaliści wysoko wykwalifikowani, którzy ciągle poszerzają swoją wiedzę na różnych, często zagranicznych, kursach lub szkoleniach. Gabinety i sprzęt są bardzo profesjonalne, urządzone nowocześnie, z przyrządami i urządzeniami, które są najnowszej generacji i wysokiej klasy.


Podziel się