Chirurg dentysta szczękowy w Tychach
Podziel się

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to marzenie każdego. Niestety czasem zachodzi potrzeba skorzystania z usług dentysty, a gdy problem jest jeszcze poważniejszy, również z usług chirurga szczękowego w Tychach. W tym drugim przypadku znacznie częstsze są bardziej zaawansowane zabiegi, nawet w warunkach szpitalnych. Kiedy należy zgłosić się do takiego specjalisty?

Ekstrakcja zęba u chirurga szczękowego w Tychach

Chirurg stomatolog Tychy to przede wszystkim specjalista od wyrywania zębów, gdy nie jest możliwe wykonanie tego w tradycyjny sposób. Tak między innymi usuwa się zatrzymane ósemki, ale nie tylko. W gabinecie chirurga stomatologa wykonuje się także zabiegi dłutowania, czyli usuwania pozostawionych korzeni, resekcje wierzchołków korzeni, podniesienie dna zatoki, wszczepienie implantu, wyłuszczenie torbieli czy korekcję tkanek miękkich, np. podcięcie wędzidełka czy plastykę dziąsła. Chirurg dentysta Tychy wykonuje zabiegi zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego – wszystko to zależy od specyfiki zabiegów. Konieczne jest także wykonanie zdjęcia RTG.

Jeszcze węższa specjalizacja, czyli chirurg szczękowy Tychy

Chirurg szczękowy Tychy to specjalista, który zajmuje się nie tylko operacjami w obrębie jamy ustnej, ale także okolic przyległych. W zakres chirurgii szczękowej wchodzą takie kategorie jak urazowa, onkologiczna czy zaburzeń rozwojowych. Poza tym specjalista w tym zakresie zajmuje się także leczeniem stanów zapalnych twarzoczaszki, szyi czy schorzeniami gruczołów ślinowych. Często konieczna jest współpraca z innymi lekarzami, np. laryngologiem czy onkologiem. Niektóre przypadki wymagają leczenia w warunkach szpitalnych i dłuższej rekonwalescencji.

Chirurg dentysta Tychy – doświadczenie i profesjonalizm

Do lekarza prawie zawsze należy zgłosić się z dokumentacją medyczną. Nie jest to konieczne w przypadkach urazów – wtedy leczenie następuje możliwie jak najszybciej. Chirurg stomatolog Tychy posiada długoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu różnego rodzaju zabiegów i operacji w obrębie jamy ustnej oraz okolicach przyległych. Dzięki temu leczenie przebiega sprawnie i szybko. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i może liczyć na pełne zrozumienie. Chirurg dentysta Tychy wykorzystuje w swojej pracy profesjonalny i nowoczesny sprzęt medyczny.


Podziel się