Chirurg szczękowy z Torunia
Podziel się

Spośród wielu specjalizacji stomatologicznym najbardziej inwazyjną lecz bardzo potrzebną jest chirurgia stomatologiczna, która pomaga w rekonstruowaniu uszkodzeń powypadkowych.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Warto nadmienić że ta dziedzina stomatologii wymaga wiedzy z wielu innych dyscyplin medycyny. Uznaje się że chirurg stomatolog to zawód, który jest połączeniem dentysty oraz chirurga plastycznego. Dzięki ogromnej wiedzy specjalistów trudniących się tym zawodem, osoby, które w wyniku wypadku uszkodziły sobie rejon twarzoczaszki mogą wrócić do poprzedniego wyglądu. Warto nadmienić że chirurdzy szczękowi zajmują się również usuwaniem nowotworów złośliwych, które jak wiadomo mogą być bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia a także torbieli, które pojawić mogą się w obszarze szczęki. Ponadto tego typu zabiegom poddają się osoby, które mają uszkodzony zgryz lub dolną część zębów. Dziedzina ta ratuje osoby, które mają bardzo ciężki problem wywołany uszkodzeniami mechanicznymi. Chirurg szczękowy odpowiedzialny jest za wykonywanie skomplikowanych operacji, które mają ratować zdrowie i życie pacjenta. Wiele zabiegów wymaga interwencji poza obszarem twarzoczaszki. Często wymagane jest przeprowadzanie zabiegu w obszarze szyi lub twarzy.

Chirurg szczękowy Olsztyn

Warto nadmienić, że stomatolodzy szczękowi nie zajmują się tylko leczeniem osób, które uległy wypadkowi. Najczęściej zajmują się oni tworzeniem wypełnień oraz implantów. Dzięki temu, że chirurdzy parający się tą dziedziną mają ogromną wiedzę, mogą oni bez problemu przeprowadzić zabieg wszczepienia implantów zębów. Najczęściej tego typu zabiegi przeprowadza się w celu wykonania rekonstrukcji materiału kostnego w zębie. Implanty wszczepić należy wtedy gdy pacjent cierpi z powodu dużych braków w uzębieniu lub też całkowicie tych zębów nie ma. Brak zębów w doktrynie stomatologicznej nazywany jest wprost bezzębiem. Dzięki pomocy chirurgów szczękowych pacjenci mogą powrócić do pełni zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Najczęściej wykorzystuje się materiały mocne i odporne na działanie środowiska kwasowego czy zasadowego. Protezy i implanty tytanowe są wypierane przez ceramiczne, ponieważ są one bardziej odporne a organizm łatwiej je przyswaja. W obecnych czasach rekonstrukcja zębów nie jest problemem, dlatego warto skorzystać z możliwości konsultacji ze specjalistą. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn przeprowadzi pacjenta przez całe leczenie.


Podziel się