Choroby laryngologiczne a nieświeży zapach z ust
Podziel się

W powszechnej świadomości przyjęło się, że nieświeży zapach z ust wiąże się z brakiem higieny w jamie ustnej. Faktem jest, że… tak właśnie może być, aczkolwiek nie jest to jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy. Dobry stomatolog w Sosnowcu wie, że mogą być za to odpowiedzialne również choroby laryngologiczne.

Stomatolog Sosnowiec – jak może pomóc przy nieświeżym oddechu?

Jeśli za nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej stoją faktycznie choroby laryngologiczne, to nawet najlepszy dentysta Sosnowiec w niczym tu nie pomoże. Jeśli jednak problem ten się utrzymuje, to może on sporządzić skierowanie do laryngologa. Często bowiem zdarza się, że za wspomnianym zapachem stoją poważne problemy z migdałkami. Tak, to one są narażone na silne oddziaływanie bakterii i wirusów. Gdy w ich obrębie pojawi się silny stan zapalny, mogą w nich pojawić się specyficzne wgłębienia. W ich wnętrzu bardzo często osadzają się resztki jedzenia, które – z biegiem czasu – przeistaczają się w białe i nieprzyjemnie pachnące grudy.

Nie tylko gardło, czyli złożone przyczyny nieświeżego oddechu

Zanim dentysta Sosnowiec rozpocznie dokładną diagnostykę jamy ustnej, warto mu powiedzieć o schorzeniach górnych dróg oddechowych. Za nieprzyjemny zapach płynący z ust jest często odpowiedzialny… stan zapalny zatok. Zależność ta wynika stąd, że w przypadku wystąpienia tego schorzenia może dojść do emisji dużej ilości śluzu. Jeśli spływa on do gardła, to najprawdopodobniej on jest odpowiedzialny za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Rzecz jasna – nawet w przypadku wystąpienia w/w schorzeń, dobry stomatolog w Sosnowcu może zaproponować np. specjalne płyny odkażające do jamy ustnej. Niestety ich działanie będzie jedynie tymczasowe.

Leczenie – co zrobić?

Jeśli powyższe problemy faktycznie mają miejsce, to kładzenie jeszcze większego nacisku na higienę jamy ustnej raczej nie wchodzi w grę. Jedynym sensownym rozwiązaniem pozostaje wizyta u laryngologa. Specjalista ten nie tylko pomoże zdiagnozować przyczyny takiego stanu rzeczy, ale też zastosuje kompletną terapię antybiotykową i być może przeciwgrzybiczą. Warto mieć też na uwadze fakt, że takie dolegliwości są dość trudne w leczeniu. Może się więc okazać, że będą one powracać głównie w okresie jesienno – zimowym.

Podsumowując, nawet najlepszy stomatolog Sosnowiec nie pomoże w walce z chorobami laryngologicznymi. Mimo to, może on dać pacjentowi wskazówki dotyczące dalszego leczenia. Jest przecież o co walczyć, choć walka ta może trwać stosunkowo długo. I jeszcze jedno: zawsze warto stawiać na higienę jamy ustnej!


Podziel się