Używane komputery – jak je kupować?
Podziel się

Z powodu wysokiej ceny nowego sprzętu, używane komputery są dla wielu osób jedyną możliwością posiadania komputera w domu. A ten jak wiadomo, jest prawdziwym oknem na świat – nie tylko rozrywkowym czy informacyjnym, lecz również i zawodowym. Zasadne jednak jest pytanie, czy każdy używany komputer nadaje się do kupienia? Jak można podzielić komputery z drugiej ręki? Oczywiście na te od osób prywatnych oraz na komputery poleasingowe.

Charakterystyka komputerów z drugiej ręki

Nie da się ukryć, że jeśli ktoś potrzebuje taniego laptopa i takie zapytane umieści w sieci, z całą pewnością dostanie w wynikach przeważającą liczbę ogłoszeń sprzedaży od osób prywatnych. Są to komputery, które używane były w domach, szkołach, na uczelniach i na zabawach. Sprawia to, że takie tanie laptopy swoją niską cenę zawdzięczają przede wszystkim niskiej jakości. Sprzęt ten może już nie pracować tak, jak należy, a co więcej, może być bardzo podatny na uszkodzenia i różnej maści awarie. Sprawia to, że może to być dla wielu osób bardzo ryzykowny zakup.

Charakterystyka komputerów poleasingowych

Jeśli ktoś potrzebuje tani laptop, o pewnym pochodzeniu oraz dobrym stanie technicznym, powinien zainteresować się modelem poleasingowym. Komputery poleasingowe to takie urządzenia, które były do tej pory własnością przedsiębiorstwa, które wykorzystywało je jako narzędzia pracy swoich pracowników. Po zakończonym leasingu sprzęt jest sprzedawany, a na jego miejsce brany nowy leasing. Co jednak konkretnie powoduje, że warto używane komputery kupować właśnie z taką przeszłością? Przede wszystkim stoi za tym ich naprawdę rewelacyjna kondycja mechaniczna i wizualna. Z racji tego, że komputery używane były jedynie w biurze, a także ewentualnie w domu, nie są one zniszczone. Co więcej, cały czas miał nad nimi piecze dział techniczny zajmujący się ich stanem, więc ma się pewność, że komputery te należą do ścisłej czołówki jeśli chodzi o jakość pracy modeli z drugiej ręki. Oczywiście minusem takiego komputera jest jego nieco wyższa cena, jeśli porównać ją do modelu od osoby prywatnej, lecz w zamian tego kupuje się sprzęt pewny.

Podsumowanie

Kupowanie komputerów, szczególnie tych używanych, to naprawdę bardzo skomplikowane zadanie. Każdy chce się stać posiadaczem używanego komputera za możliwie jak najniższą cenę, lecz nie da się ukryć, że jeśli chodzi o tanie laptopy, nie można stawiać tylko i wyłącznie na kwestię ich zakupu. Z tego też powodu poleca się wybranie modelu poleasingowego, który, choć kosztuje nieco więcej, to jednak jako jedyny może być godny polecenia.


Podziel się