Na czym polega leczenie kanałowe?
Podziel się

Leczenie kanałowe zwane również leczeniem endodontycznym polega na usunięciu chorej miazgi i wypełnieniu kanałów zębowych specjalnym preparatem. Jest to zabieg bezbolesny, ponieważ pacjent jest pod stałym znieczuleniem.

Leczenie kanałowe Wrocław

Pacjenci, którzy muszą przejść przez zabieg leczenia kanałowego, muszą być świadomi tego, że jest to proces długotrwały oraz wymagający poświecenia czasu. W przypadku zębów trzonowych, trzykanałowych wymagane może być nawet 3 godziny spędzone w fotelu dentystycznym. Leczenie kanałowe zębów polega na usunięciu z zęba uszkodzonych nieodwracalnie tkanek miękkich i twardych. Następnie powstałe szczeliny muszą zostać wypełnione specjalnym preparatem medycznym.

Pacjenci odczuwający ból zęba, błędnie sięgają po leki przeciwbólowe myśląc, że skutecznie pozbędą się w ten sposób bólu. Nie warto zwlekać, ponieważ tylko szybka reakcja ze strony lekarza stomatologa może uratować ząb. Dentysta podczas badania będzie mógł ocenić czy aby na pewno pacjent kwalifikuje się do leczenia kanałowego. Silny ból zęba, który utrzymuje się kilka dni zwiastuje konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego.

Leczenie endodontyczne Wrocław

Warto pamiętać o tym, żeby przynajmniej dwa razy w roku kontrować stan swojego uzębienia. Co ważne jest to refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, więc bez przeszkód można korzystać z takiej opcji. W przypadku dzieci takie wizyty powinny odbywać się częściej, nawet raz na kwartał. Stomatolog w czasie wizyty będzie mógł szybko wykryć problemy chorobowe co umożliwi ich zwalczenie w początkowym stadium. Jeśli pacjent ma zęby zaatakowane próchnicą lub też pojawia się ona wokół zęba to konieczne okazać może się leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe Wrocław może być konieczne również wtedy gdy ząb został uszkodzony mechanicznie np. wskutek urazu czy wypadku. Jeśli miazga tego zęba zostaje odsłonięta to najprawdopodobniej ząb taki trzeba będzie zatruć. Warto korzystać z usług zaufanych i renomowanych dentystów, którzy mają ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Gwarantuje to zadowolenie pacjenta oraz pewność, że całe leczenie przebiegnie bez zarzutu. Endodoncja Wrocław to bezpieczne zabiegi, w czasie których chora miazga zostanie zastąpiona wypełnieniem. Przywróci to komfort życia oraz sprawi że uśmiech na nowo będzie piękny.


Podziel się