Jakie zalety mają wiertarki udarowe?
Podziel się

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się wiertarko wkrętarka z udarem. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ jest to profesjonalne urządzenie, które posiada bardzo dużą liczbę zastosowań. Wybór wspomnianego produktu jest zdecydowanie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Czym dokładnie powinna cechować się wiertarka z udarem?

W jaki model warto się zaopatrzyć?

Wkrętarko wiertarka z udarem nie zawsze będzie lepszym rozwiązaniem od standardowej wiertarki. Godny uwagi jest fakt, że omawiany produkt nie posiada możliwości ręcznego regulowania obrotów.

Przeważnie urządzenie wyposażone jest przez producenta w elektroniczny podzespół, który może zwiększać lub zmniejszać obroty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ręczna regulacja obrotów będzie miała bardzo istotne znaczenie w przypadku wiercenia w delikatnych materiałach czy metalu.

Jakie zasilanie ma wkrętarko wiertarka z udarem?

Należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są modele z zasilaniem sieciowym, a także akumulatorowym. Warto wiedzieć, że zasilanie akumulatorowe będzie umożliwiało zdecydowanie większą swobodę w trakcie pracy. Trzeba zaznaczyć, że zarówno kable, jak i przedłużacza są największym problemem ludzi korzystających z różnego rodzaju elektronarzędzi. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet akumulator stosunkowo dużych rozmiarów może nie być wystarczający w przypadku długotrwałej pracy z udarem.

W sytuacji, gdy zostanie wyłączona funkcja udaru, czas pracy omawianego urządzenia ulegnie znacznemu wydłużeniu. Nie można zapomnieć, że dla części osób problem może stanowić waga akumulatora. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że w zdecydowanej większości przypadków akumulatory stosuje się przy wiertarkach udarowych posiadających mniejszą moc. Należy wspomnieć, że akumulatorowa wiertarko wkrętarka z udarem będzie droższa w porównaniu do modeli sieciowych.

Gdzie ma zastosowanie wiertarka udarowa?

Warto wiedzieć, że produkt wykorzystywany do wiercenia w suporeksach czy cegłach można bez większego problemu kupić za 300 złotych. Urządzenie będzie wyposażone przez producenta w wysokiej jakości uchwyt cylindryczny. Z kolei moc wiertarki przeważnie dochodzi od 600 W.

Można oczywiście zaopatrzyć się także w zaawansowaną wiertarkę udarową przeznaczoną do domowych zastosowań. Jest ona przeważnie wykorzystywana do wiercenia w ścianach, które zostały wykonane z prefabrykatów, a także sufitach betonowych. Produkty tego rodzaju można kupić za kwotę 500 złotych.


Podziel się