Jaki aparat ortodontyczny wybrać?
Podziel się

Od wielu lat leczenie zębów nie jest już luksusem, ale stało się standardem. Wpłynęło na to wiele czynników, większa świadomość zdrowotna Polaków, stosowanie nowoczesnej aparatury i nowoczesnych metod leczenia, które sprawiły, że leczenie stomatologiczne przebiega w warunkach komfortowych.

Dlaczego warto wybrać klinikę stomatologiczną?

Jeszcze kilka lat temu do dentysty zgłaszaliśmy się w przypadku bólu zęba. Dentysta przeprowadzał leczenie, uzupełniał ubytki. Obecnie oferta leczenia stomatologicznego jest znacznie szersza.
Kliniki oferują nie tylko nowoczesny sprzęt, ale stosują także najnowsze metody leczenia i możliwość wykonywania badań diagnostycznych w jednym miejscu. Dentysta prowadzący może trudniejsze przypadki konsultować od razu ze specjalistami i wybrać najlepszy sposób leczenia.

Leczenie wady ortodontycznej Łódź

Nikogo już nie dziwi aparat ortodontyczny Łódź noszony przez osoby dorosłe. To efekt tego, że nowoczesne aparaty ortodontyczne potrafią korygować wady zgryzu w każdym wieku. To bardzo ważne, bo każdy chce pochwalić się pięknym uśmiechem. Prawidłowy zgryz to nie tylko sprawa wyglądu, ale także zdrowia i prawidłowego trawienia. Dobrze ustawione zęby mniej są narażone na ścieranie, próchnicę i paradontozę.

Leczenie wady ortodontycznej Łódź najlepsze efekty przynosi w okresie dziecięcym podczas wyżynania się zębów stałych. Ewentualne nieprawidłowości można poprawić przy pomocy specjalnych nakładek lub aparatu ortodontycznego Łódź. Kościec dziecięcy łatwo poddaje się tego rodzaju korektom.

Ortodonta Łódź dla dorosłych

Leczenie wad zgryzu u dorosłych jest znacznie trudniejsze i trwa dłużej ze względu na uwapnienie kości. Korekcie poddają się znacznie wolniej.
Lekarz ortodonta Łódź musi na podstawie badań RTG i USG wybrać najlepszą strategię leczenia i przedstawić ją pacjentowi. Po rozpatrzeniu wszystkich argumentów i alternatyw podejmują wspólną decyzję o wyborze metody.

Kwestią najważniejszą jest odpowiedni dobór aparatu ortodontycznego Łódź. Musi być on odpowiednio dopasowany na podstawie wykonanego wycisku i odlewu, lekarz musi mieć też możliwość korygowania nacisku zamków w zależności od postępu prostowania zębów.

Równie ważną kwestią jest wybór rodzaju aparatu ortodontycznego. Najczęściej wybierany jest klasyczny aparat ortodontyczny Łódź. Wykonany z tytanu lub wysokiej jakości stopów metalowych przynosi bardzo dobre rezultaty. Niektórych jednak zniechęca jego wygląd. Takie osoby mogą wybrać bardziej dyskretny aparat ortodontyczny Łódź:

• zamki wykonane z kryształków lub porcelany,
• lingwalny – osadzany po wewnętrznej stronie zębów, całkowicie niewidoczny.

Co kilka miesięcy ortodonta musi sprawdzać naprężenie zamków. Leczenie trwa 2-3 lat zależności od wady.


Podziel się