Czym charakteryzuje się zachowawcza stomatologia Warszawa Ochota?
Podziel się

Zachowawcza stomatologia Warszawa Ochota najprościej rzecz mówiąc skupia się na zapobieganiu chorób próchnicowych zębów, czyli na tzw. profilaktyce przeciw-próchnicowej. Do jej głównych zadań można zaliczyć także kompleksowe leczenie zaatakowanych przez próchnicę zębów.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi zachowawcze?

Doświadczony stomatolog Warszawa Ochota oferuje przede wszystkim badania jamy ustnej, badania kontrolne i kompleksowy przegląd uzębienia. Do głównych zadań dentysty zaliczyć można diagnostykę próchnicową i wszelkich powikłań. Do zabiegów zachowawczych można zaliczyć także leczenie kanałowe i leczenie stanów pourazowych stałych zębów. Dentysta Warszawa Ochota zajmuje się także kosmetyczną odbudową koron zębów i odbudową brakującego uzębienia za pomocą popularnych mostów z kompozytu wykonanego z włókna szklanego.

Kiedy warto skorzystać ze stomatologii ogólnej?

Współcześnie stomatolog Warszawa Ochota dysponuje wieloma nowoczesnymi materiałami, technikami i narzędziami, dzięki czemu jest w stanie zatroszczyć się nawet o bardzo zaniedbane zęby. Ze stomatologii ogólnej bardzo często korzystają także osoby, które chcą zachować zęby w naturalnym kolorze i kształcie. W dzisiejszych czasach coraz więcej gabinetów specjalizuje się w stomatologii estetycznej. Dentysta Warszawa Ochota oferuje swoim klientom między innymi piaskowanie, polerowanie, skaling, czy też lakierowanie zębów.

Na czym polega leczenie próchnicy zębów?

Ubytki próchnicze jak powszechnie wiadomo nie pojawiają się z dnia na dzień, dlatego też tym bardziej warto pamiętać o regularnej kontroli dentystycznej. Próchnica najczęściej wywołana jest działaniem bakterii, które odkładają się miesiącami na płytce nazębnej. Nieleczona próchnica prowadzić do rozmiękczania szkliwa, co w dłuższej perspektywie prowadzi z kolei do powstawania nieprzyjemnych dla oka ubytków. Próchnica może doprowadzić również do całkowitego albo częściowego złamania korony. Ogólna stomatologia Warszawa Ochota skupia się właśnie na leczeniu próchnicy zębów. Przy pierwszych objawach próchnicy stosuje proste zabiegi związane z precyzyjnym oczyszczaniem zębów. Po usunięciu osadu i kamienia bardzo często nakłada się specjalny lakier i żel z fluorem, dzięki którym można zatrzymać próchnicę. Jeżeli próchnica przedostanie się przez szkliwo dentysta wykonuje borowanie i uzupełnianie ubytku plombą.


Podziel się