Najlepsze centrum florystyczne w okolicy
Podziel się

W kulturze europejskiej kwiaty podarować można z wielu powodów. Uświetniają moment narodzin dziecka, kolejne urodziny, rocznice, śluby. Towarzyszą także ostatniemu pożegnaniu człowieka. Nie można się zatem dziwić, że kwiaciarnia czy sklep florystyczny to bardzo popularna forma biznesu. W końcu klienci na dobrze wykonany bukiet znajdą się zawsze. Czy jednak zawsze do zakupu kwiatów czy dodatków trzeba fatygować się bezpośrednio? Czy ozdoby florystyczne i cięte kwiaty można zamówić w Internecie? Oraz czy nie okaże się, że przysłany bukiet rażąco odbiega od zdjęcia?

Piękne kwiaty i ozdoby na wyciągnięcie ręki

Przy kupowaniu ciętych kwiatów czy akcesoriów florystycznych dużo ludzi lubi dokonywać samodzielnego wyboru. Dlatego poszukuje się kwiaciarni czy centrum florystycznego w okolicy. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Mała kwiaciarnia na rogu to przede wszystkim indywidualne podejście do klienta, ale też zdecydowanie mniejszy wybór. Można zakupić od ręki jedynie kwiaty, które zostały wybrane przez sprzedawcę w czasie zakupów hurtowych. Inną opcją jest możliwość zamówienia konkretnego typu kwiatów w wymaganej ilości. Znów jednak jest się skazanym na gust sprzedawcy lub właściciela przybytku. Również liczba gotowych bukietów jest zazwyczaj ograniczona przez wielkość lokalu. Centrum florystyczne z kolei to zazwyczaj większy sklep, z dużo szerszym asortymentem. Poza klasycznymi bukietami czy wieńcami, prowadzi sprzedaż hurtową kwiatów. Oferowane są zarówno kwiaty cięte, jak i doniczkowe oraz wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne w uprawie tych ostatnich. W ofercie dużych centrów znajdują się również ozdoby florystyczne, a często również wszelkiego rodzaju bibeloty dekoracyjne.

Sklep florystyczny internetowy

Poza zakupami stacjonarnymi, wiele produktów florystycznych można kupić w internetowych odpowiednikach kwiaciarni. Oferują one gotowe bukiety, często powiązane z usługą doręczania do domu. Szeroka jest również oferta kwiatów doniczkowych czy ozdób florystycznych. Sklep florystyczny internetowy to jednak dla wielu osób ryzyko – nie wiadomo, w jakim stanie kwiat zostanie doręczony do odbiorcy. Z drugiej jednak strony to idealne rozwiązanie, jeśli chce się wysłać bukiet na pewną odległość. Sklep florystyczny internetowy ma zazwyczaj podpisaną umowę z wieloma kwiaciarniami w całym kraju. One dostarczają do odbiorcy gotowy bukiet lub kwiaty w doniczce. Jest to szybkie, a jednocześnie dające pewność wykonania usługi na czas. To na pewno ciekawa alternatywa dla tradycyjnej kwiaciarni.


Podziel się